Atatürk Havalimanı'nda 'taksiciler fırsatçılık yapıyor' iddiası

Atatürk Havalimanı'nda 'taksiciler fırsatçılık yapıyor' iddiası

Atatürk Havalimanı'nda bombalı saldırının ardından 100 dolar karşılığı yolcu taşıyarak fırsatçılık yaptıkları iddialarına taksiciler sert tepki gösterdi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda en az 36 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası, sosyal medya taksicilerin kişi başı 100 liradan yolcu taşıdığı iddiasını konuşuyor. İddiya göre saldırıdan sonra taksiciler, sadece yabancı turistleri alıyor.


İşte o tepkilerden bazıları:


- Atatürk Havalimanı'nda taksiler kişi başı 100 liradan yolcu taşıyor ve sadece yabancı turistleri alıyorlar.


- Havaalanında mahsur kaldık. Taksiciler sadece turistleri alıyor. Bizlere ya 200 verirsiniz ya da almam diyorlar! Havalimanında patlamadan canımı zor kurtardım. Eve gitmek istiyorum, taksici 200 liraya götüreceğini söylüyor. Ne biçim ülke bura ya!!!!


- Taksi 4 kişi binin taksi metre dışında bir kuruş fazla talep eden olursa ağzını burnunu kırın hukuken suç değil..


- İnsanlar can derdindeyken taksi şöförleri taksimetreyi 100 dolardan açıyomuş gerçekten hayretler içerisinde insanlığın ölmesini izliyoruz ya


- Taksi şoförleri 100 dolar karşılığında eve götürüyormuş. Doğruysa Allah yedirmesin o parayı.


Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması


Taksicilerden tepki


Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooparatifi Başkanı Fahrettin Can, "Sosyal medyada böyle alçakça, namussuzca ve kahpece bir iftirayı da kabul etmiyoruz." dedi. Fahrettin Can, saldırıda 3 taksici arkadaşlarının hayatını kaybettiğini, burada yaralıları hastanelere taşıdıklarını da söyledi.


İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 36 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı terör saldırısı sonrası sosyal medyada, taksicilerin kişi başı 100 dolardan yolcu taşıdığı iddiaları konuşuldu. İddialara sert tepki gösteren taksici esnafı, saldırıda arkadaşları Ali Zülfikar Yorulmaz, Erol Eskisoylu ve Mustafa Bıyıklı'nın hayatını kaybettiğini, 11 taksicinin de yaralandığını anlattı.


İş dünyası saldırıyı lanetledi


Atatürk Havalimanı'nda terör


Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooparatifi Başkanı Fahrettin Can, "Olayın hemen akabinde buraya geldiğimizde buralar kan gölüne dönmüştü. Bizim 3 arkadaşımız şehit oldu. Bir tanesi çok ağır yaralı. 11 tane de çeşitli yerlerinden yaralanan arkadaşımız var. Terörün amacı, insanları yıldırmak, sindirmek, korkutmaktır. Ama Allah'ın izniyle bu insanların sağ duyusu onları ezecektir. Biz kahrolsun terör, kahrolsun PKK, kahrolsun DAEŞ denen bela diyoruz. Bizim arkadaşlarımızın cenazeleri bugün gelecek. Helallik alınacak. Başbakanımız, iç işleri bakanı ve ulaştırma bakanımız geldi. Gece yanımızdaydılar." diye konuştu.


Yaralıları taksilerle taşıdık


Sosyal medyadaki fırsatçılık iddialarını sert tepki gösteren Fahrettin Can şöyle konuştu: "Biz canımızla uğraşıyoruz burada, 3 arkadaşımız paramparça olmuş. Bir arkadaşımız ağır yaralanmış. Burada yaklaşık 35-40 tane vefat eden ve yüzlerce yaralılar var. Biz burada yaralı taşıyoruz. Kendi insanlarımızı ve turistleri taşıyoruz. Onlara yardım ediyoruz. Sosyal medyada böyle alçakça, namussuzca ve kahpece bir iftirayı da kabul etmiyoruz. Bu çok ayıp bir şey.
Bu namertliktir, yakışmaz. Böyle bir şey varsa bizim arkadaşlarımızdan, buyurun getirsinler plakasını versinler. Hep birlikte deşifre edelim. Böyle bir şey olabilir mi? Kendi arkadaşlarımız kendi cenazeleri üzerinden fahiş fiyatla yolcu taşıyabilir mi? Böyle bir alçaklık olabilir mi? Böyle bir iftira olabilir mi? Böyle namussuzca dışarıdan yazılan o twitlere itibar eden basın mensubu arkadaşlar olabilir mi? Kendilerini şiddetle kınıyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS