Attila Özdemiroğlu son yolculuğuna uğurlandı

Attila Özdemiroğlu son yolculuğuna uğurlandı

Dün yaşamını yitiren besteci ve aranjör Attila Özdemiroğlu, ailesi, sevenleri ve sanat çevrelerinden isimlerin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Levent Afet Yolal Camisi'ndeki cenaze törenine, sanatçının yakınları, Cem Yılmaz, Sezen Aksu, Sertap Erener, Özdemir Erdoğan gibi sanat camiasından ünlü isimler katıldı.


Müzisyen Zülfü Livaneli müzik camiasında birçok kişinin Attila Özdemiroğlu'yla anısı olduğunu aktararak, "Attila, her bir sanatçıyla ortak çalışma yapmış ve bütün bu çalışmaların merkezinde yer alan bir insandı. Büyük bir müzisyen olduğu kadar, yaratıcılığı ve dostluğuyla insana enerji aşılayan, coşku veren bir kişiliği vardı. Besteleriyle yüzyıllarca yaşayacaktır." ifadelerini kullandı.


Şarkıcı Nilüfer de Özdemiroğlu'nun kibarlığıyla tanınan bir kişilik olduğunu ve vefatının sanat camiası için büyük kayıp olduğunu anlattı.


Şarkıcı Mustafa Sandal da Özdemiroğlu'nun zamansız vefatından dolayı çok üzgün olduğunu belirterek, "Olaylara analitik ve bilimsel bakan, bir de üstüne duygusal bir ekleme yapabilen, aynı zamanda pozitif, çok ince dokunuşlarla insanları etkileyebilen biriydi. Yaklaşık 57-58 yaşlarında ilk piyano derslerini almaya başladığında, ilk gününde beraberdik. Benimle heyecanını paylaşıyordu. Nur içinde yatsın. Başımız sağolsun." diye konuştu.


"Züğürt Ağa", "Muhsin Bey", "Ağır Roman" gibi filmlerin müziklerine de imza atan sanatçının naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS