Avcı: "Geri adım atmadık"

Avcı: "Geri adım atmadık"

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, serbest kıyafet konusunda geri adım atmadıklarını söyledi.

Eskişehir'e gelen bakan Nabi Avcı, ilk olarak pancar alım kampanyasının başlaması nedeniyle Şeker Fabrikası'nda düzenlenen törene katıldı. Avcı burada fabrikaya ilk pancarı getiren üreticinin ürününü tartarak kantar faturasını kesip imzaladı.

Bakan Avcı yaptığı konuşmada Eskişehir Şeker Fabrikası'nın 80 yıllık geçmişi olduğunu belirtti. Avcı şöyle dedi: "Eskişehir denilince özellikle bizim çocukluğumuzda da 3 büyük müessese akla gelirdi. Birincisi Hava İkmal veya Tayyare, ikincisi şimdiki adıyla TÜLOMSAŞ ve üçüncüsü de Şeker Fabrikası. Bu 80 yıl içerisinde Tayyare'nin nereden gelip nereye gittiğini biraz önce de gördünüz üzerimizden geçen uçakları. Yani o günkü pırpırların yerini süpersonik jet uçaklarımız aldı. Cer atölyesinde de, benim babam eski demiryolcuydu. Buharlı lokomotiflerden bugün elektrikli, dizel lokomotif imal eden bir sektöre dönüştü. Şeker sanayimiz ne yazık ki dünya şartlarının da etkisiyle, dünyadaki rekabetin de özellikle şeker pancarıyla şeker kamışı arasındaki rekabet nedeniyle aynı gelişim çizgisini maalesef gösteremedi. Özellikle geçici işçi kardeşlerimizin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözüm yolları konusunda da bir altyapı var. Dolayısıyla elimizden geleni yapacağımızı söyleyebilirim."

Şeker Fabrikası'ndaki törende bakan Avcı'nın yanına ağlayarak gelen 'Epidermolysis buillosa' hastası olduğu belirtilen 12 yaşındaki Elif Sultan Karabayır hastalığı nedeniyle okula gidemediğini söyleyerek yardım istedi. Bakan Avcı, Elif'e sarılarak gerekeni yapacağını belirtti. Avcı, fabrikaya gelişinde kendisine verilen çiçeği Elif'e verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS