Avcılar'da şüpheli paket paniği: Metrobüs durağı kapatıldı

Avcılar'da şüpheli paket paniği: Metrobüs durağı kapatıldı

Avcılar metrobüs durağı şüpheli paket nedeniyle kapatıldı. Olay yerine uzman ekip istendi. Bu esnada da metrobüs seferleri kontrollü yapıldı. Şüpheli paket boş çıktı.

Avcılar'da geçtiğimiz gün küçük çapta patlama meydana gelen metrobüs durağında çöp kutusunun kenarına bırakılan termos heyecana neden oldu. Uzman ekipler, termosun su sızdırdığını ve içinde az miktarda su olduğunu tespit etti. Termosun bozulması nedeniyle bir kişi tarafından buraya bırakıldığı belirlendi. 


Metrobüs bombacısı yakalandı


Saat 11.00 sıralarında duraktaki şüpheli paketi gören görevliler durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik şeridiyle termosun bulunduğu alanı ve metrobüs durağını kapattı. Durağı boşaltan polis, tedbir amacıyla metrobüs durağındaki yaya üstgeçidini de kapattı. 


Uzman ekipler beklenirken durağa kimse sokulmadı, metrobüs seferleri ise tek şeritten kontrollü olarak sağlandı.


Bomba uzmanı ekipler olay yerine gelerek termosu kontrol etti. Ekipler, termosun su sızdırdığını ve içinde az miktarda su olduğunu tespit etti. Termosun bozulması nedeniyle bir kişi tarafından buraya bırakıldığı belirlendi. 


Uzman ekibin incelemesinin ardından durak açıldı, seferler normale döndü.


Geçtiğimiz Çarşamba günü aynı noktada, çöp kutusunun içinde küçük çapta patlama meydana gelmişti. Can kaybının yaşanmadığı patlamayla ilgili bir kişi gözaltına alınmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS