AVM’ler açık mı, kapalı mı? AVM’ler kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? AVM açılış, kapanış saatleri

AVM’ler açık mı, kapalı mı? AVM’ler kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? AVM açılış, kapanış saatleri

AVM’ler açık mı, kapalı mı? AVM’ler kaçta kapanıyor, kaça kadar açık?  AVM açılış, kapanış saatleri

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle AVM’ler belirli günlerde hizmet vermeye devam ederken bazı günlerde ise belirtilen saate kadar açık olabiliyorlar. Bu merkezlere gidecek olan kişiler “AVM’lee açık mı, kapalı mı” sorusuna yanıt arıyor. Peki, AVM açılış ve kapanış saatleri neler, AVM’ler kaçta kapanıyor, kaça kadar açık?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AVM çalışma saatleri koronavirüs tedbirlerinin yer aldığı İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde paylaşılmıştı. Belirli günlerde hizmet veren bu işletmelere gidecek olan kişiler ise çalışma günlerini araştırmayı sürdürüyorlar. İşte alışveriş merkezlerinin kademeli normalleşmedeki son durumu…

AVM’LER AÇIK MI, KAPALI MI?

Bakanlık tarafından yayınlanan kademeli normalleşme genelgesinde yer alan bilgilere göre alışveriş merkezleri hafta içi belirli saatlerde açık olacaklar, hafta sonu ise tam gün kapalı olacaklar.

AVM’LER KAÇTA KAPANIYOR, KAÇA KADAR AÇIK?

AVM açılış ve kapanış saatleri de yine genelgedeki ilgili maddede paylaşıldı. Buna göre hafta içi saat 10:00’da açılacak olan alışveriş merkezleri saat 20:00’de de kapatmak zorunda olacaklar. Hafta sonu ise tam gün kapalı durumda yer alacaklar.

Genelgedeki ilgili madde ise şöyle: Alışveriş merkezlerinin (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacaktır.