Son Dakika

AVM’ler kapatıldı mı? AYD’den AVM’ler için tavsiye kararı geldi!

A A

19.03.2020 - 17:44

Corona virüsü tedbirleri kapsamında AVM’lerin kapatılıp kapatılmayacağı bir süredir binlerce çalışan tarafından merak konusu olmuştu. Öte yandan AVM’lerdeki bazı mağazalar bireysel olarak şubelerini açmayacaklarını açıklamışlardı. Süreç devam ederken AYD’den bugün bir tavsiye kararı geldi. Peki, AVM’ler kapatılacak mı?

AVM’ler kapatıldı mı? AYD’den AVM’ler için tavsiye kararı geldi!

AVM’lerin kapatılma süreçleri ile ilgili bugün oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde AVM’lerin Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararlara uyma tavsiyesi verilmiş ve açılış-kapanış saatleri ile ilgili bir açıklamada bulunulmuştu.

Bu kez AVM’lerim tamamen kapatılmasıyla ilgili bir tavsiye kararı geldi. İşte o kararda yer alan detaylar…

AVM’LER KAPATILACAK MI?

AYD'den yapılan açıklamada, AYD Yönetimi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alınacak önlemleri açıkladığı konuşmasında yer alan “evinizden çıkmayın” tavsiyesi uyarınca, halk sağlığı için toplum ve perakendecinin de taleplerini dikkate alarak AVM’lerin kapatılmasına yönelik bir tavsiye kararı aldığı bildirildi.

Açıklamada, AVM’lerin açılış kapanış saatleri kamu otoritesi tarafından belirlendiği için bu konudaki kararı ivedilikle bekledikleri belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından koronavirüs salgının etkilerini azaltmak için açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketine ilişkin, "Cumhurbaşkanımızın açıkladığı önlemler paketi için teşekkür eder, bu süreçte hiçbir çalışanımızın işini kaybetmeyeceğini belirterek, kiracılarımıza da gerekli kolaylıkların sağlanacağını kamuoyu ile paylaşırız." ifadeleri kullanıldı.


AVM'ler boşaldı