Avukat Vahit Bıçak, tartışmalara yanıt verdi: Vicdanım çok rahat

Video: Avukat Vahit Bıçak, tartışmalara yanıt verdi: Vicdanım çok rahat

Avukat Vahit Bıçak, bu sabah Kanal D'de Hakan Ural ve Nur Tuğba Algül'ün Neler Oluyor Hayatta programına katıldı.

Bıçak, mahkemede söylediği sözlerine kendisine sorulması üzerine "Eleştirileri haklı bulmuyorum Eleştiriler tek taraflı, yanlı eleştiriler. Biraz avukatlık mesleğini bilmek lazım. Ben bu olayın tanığı değilim. Olayın taraflarını tanımıyorum. Durduk yere hiçbir zaman cinayet işlenmez" dedi.


"Vicdanınız rahat mı" sorusu üzerine de Vahit Bıçak "Vicdanım çok rahat. Görevimi layıkıyla yaptım" ifadelerini kullandı.


Avukat Vahit Bıçak'ın açıklamalarının ardından yayına bağlanan Ceren Damar'ın babası Mustafa Damar ise yaptığı açıklamada, "Bunlar mahkeme heyetinin huzurunda en az bin kişilik mahkeme salonunda bulunan insanların huzurunda bu ifadeler söylendi. Şimdi 'Ben söylemedim' diyor. Bu kadar sözünden dönemez bir insan. Ankara Baro Başkanı, İstanbul Baro Başkanı, Barolar Birliği Başkanı çok açık bir biçimde ifade ettiler. 'Yapılan iş savunma değildir. Savunma sınırlarını aşmıştır. Vahip Bıçak suç işlemiştir' diyorlar. 'Ben hata yaptım, suç işledim' desin. Bu yaptıkları bir insana yakışmaz, ahlaka sığmaz, hukuka hiç sığmaz. Rahmetli kızımın hatırasına hakaret etmiştir. Beni ve ailemi tehdit etmiştir. Bunlar tüm kamuoyunun gözü önünde yapılmıştır." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS