AYT ve YDT saat kaçta? YKS sınav giriş belgesi çıkarma sayfası

AYT ve YDT saat kaçta? YKS sınav giriş belgesi çıkarma sayfası

YKS yani Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın ilk oturumu bugün yapıldı. İkinci ve üçüncü oturum yani AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve YDT (Yabancı Dil Testi) yarın yapılacak. Sınav öncesi en çok araştırılanlar arasında ise “AYT saat kaçta?” ve “YDT saat kaçta?” sorularının cevabı yer alıyor. İşte merak edilen soruların cevabı ve YKS sınav giriş belgesi çıkarma sayfası...

YKS’nin ilk aşaması bugün sona erdi. Üniversite adayların yarın yani 16 Haziran Pazar günü YKS 2019’un ikinci ve üçüncü oturumları olan AYT ve YDT’ye girecek. Sınav öncesi sınav giriş belgesi sorgulama sayfası ve oturumların saatleri merak ediliyor. Peki, AYT ve YDT saat kaçta? İşte merak edilen soruların cevabı ve YKS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası…


AYT SAAT KAÇTA?


YKS’nin 2. oturumu olan Alan Yeterlilik Testi ise 16 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu sınav da aynı TYT gibi saat 10:15’te başlayacak.


YDT SAAT KAÇTA?


YKS 2019’un 3. ve son oturumu Yabancı Dil Testi de 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 15:45’te yapılacak. Tüm sınavların sonuçları ise 18 Temmuz’da ÖSYM tarafından açıklanacak.


SINAVA GİRİŞTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.


Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.


Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, şeker, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz. Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur.


YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?


ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan adaylar sınav merkezlerine ilişkin detayları öğrenebilirler.


SINAV BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS