Bahçeli: "Hedefin Erdoğan olduğu doğrudur"

Bahçeli: "Hedefin Erdoğan olduğu doğrudur"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hedefin kendisi (Erdoğan) olduğu doğrudur çünkü yolsuzluğu yapan Hükümetin başıdır. Bunu önlemek için de her gayreti göstermektedir" dedi.

Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının öncesinde yaptığı açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.İstanbul merkezli operasyonu başlatan savcının görevden el çektirildiği ve savcılarla emniyet mensupları arasında bazı sıkıntılar olduğu yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine "Yolsuzlukla mücadeleyi değişik kavramlarla örtmeye çalışanlar, bir korkunun sonucu olarak derinleşmesine de imkan tanımamak istemektedirler. Yürütme, yargıyı işgal altına alamaz, almamalıdır. Savcının veya hakimlerin kararını, polislerden engellemeye çalışanlar varsa başka yollarla da gereğini yapma cesaretini göstermelidirler. Bu da mümkündür" ifadesini kullandı.


Şahin, MHP'ye mi katılacak?Bahçeli, İdris Naim Şahin'in MHP'ye katılacağı yönünde iddialar bulunduğunun belirtilmesi üzerine, "Bu yolsuzluk iddialarına benzemesin. Herhangi bir atılmış adım görülmemektedir. AKP'nin milletvekilleri ve AKP'ye oy vermiş muhterem vatandaşlarımız, bu gelişmeleri yakinen takip etmeli, ellerinden gelen gayreti göstermeli ve tavrı geliştirmelidir" diye konuştu.Yeni kabineyi nasıl değerlendirdiğine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Bahçeli, "Bizi ilgilendiren bir konu değil" dedi.


"Hedefin Erdoğan olduğu doğrudur"


Bahçeli, bir gazetecinin "Başbakan, Pakistan dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Asıl hedef benim. Çocuklarımın üzerinden bana gelmek istiyorlar' dedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz, sorusuna "Hedefin kendisi olduğu doğrudur çünkü yolsuzluğu yapan Hükümetin başıdır. Bunu önlemek için de her gayreti göstermektedir" cevabını verdi."Meclis'te denetleme yetkisini kullanmayı düşünüyor musunuz" sorusu üzerine Bahçeli, önce yargının görevini yapması gerektiğini ifade ederek, "Kısa süre içerisinde yargıda çok başarılı eylemler olmuştur. Bir de bu yönüyle eylemler ortaya koysunlar" dedi. Bahçeli, "Bakanların istifası yetmez dediniz. Hükümete istifa çağrınız söz konusu olabilir mı" sorusu üzerine şunları kaydetti:"Hükümete istifa çağrısından evvel istifa etmiş bakanlar üzerinde yolsuzluk yapma iddialarını karşılayan tedbirleri ortaya koymak lazım. Recep Tayyip Erdoğan istifa edince yargı duracak mıdır acaba? Durursa doğru mudur? O bakımdan istifa eden bakanlar başta olmak üzere yolsuzluğa adı karışan isimleri kime dayanırsa dayansın, Türkiye'de üretilen bütün deterjanlar büyük havuzun içerisine dökülmeli ve orada bugünkü hükümet yıkanmalıdır. Tursilden almayan persilden alacak, omodan almayan başkasından alacak ama temizlik mutlaka yapılacaktır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS