Son Dakika

Bahçeli'den EYP saldırısında şehit olan askerler için başsağlığı mesajı

A A

09.01.2022 - 07:20 | Haber Kaynağı: DHA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi sınır hattında meydana gelen el yapımı patlayıcı (EYP) saldırısında şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Bahçeli'den EYP saldırısında şehit olan askerler için başsağlığı mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’dan, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi sınır hattında meydana gelen EYP saldırısında şehit olan askerler için taziye mesajı yayımladı. 3 askerin şehit olmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesiyle Suriye'nin Tel Abyad şehri sınırındaki Gültepe Hudut Karakolu mıntıkasında, terör örgütü PKK/YPG tarafından daha önceden tuzaklanmış el yapımı patlayıcının bir askeri aracımızın geçişi esnasında infilak etmesiyle yüreklerimize ateş düşmüştür. Bu hunhar ve hain saldırıda 3 kahraman askerimiz şehit olmuş, bir kahraman askerimiz de yaralanmıştır. Vatan nöbetinde şehit olan aziz millet evlatları ve kahramanlık numunesi kardeşlerim; Teğmen Murat Alyakut'a, Piyade Onbaşı Enes Koç ile Sözleşmeli Er Ertuğrul Ulupınar'a Allah'tan rahmetler niyaz ediyorum. Dökülen kanlarının yerde bırakılmayacağına can-ı gönülden inanıyorum. Şehitlerimizin kederli ailelerine, cesaret timsali silah arkadaşlarına ve milletimize sabır, metanet ve baş sağlığı diliyorum. Son terörist etkisiz hale getirilesiye kadar haklı ve kutlu mücadelemiz durmayacak, bölücülük ve terör musibetinin kökü mutlak surette kazınacaktır."