Bahçeli'den Oktay Vural yorumu

Bahçeli'den Oktay Vural yorumu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'te yaşanan kavgaları eleştirerek, "HDP TBMM'yi terörize etmektedir. HDP TBMM'nin çalışmalarını kilitlemektedir. En doğrusu öncelikle PKK sevici sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması, TBMM'nin terörizmin propaganda alanı haline getirilmesinin önlenmesidir" dedi. Grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, Grup Başkanvekili Oktay Vural ile aralarında bir soğukluk olup olmadığıyla ilgili soruya ise sert çıktı.

MHP lideri Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu'nda yaşanan kavgaları eleştiren Bahçeli, "HDP'liler hem TBMM Genel Kurulu'nda hem de komisyon çalışmalarında çok iyi bildikleri terör yöntemlerini utanmadan, sıkılmadan kullanmaktadır. Gazi Meclis'imizin yasama faaliyetlerinin kavgalarla kesintiye uğraması utanç vericidir. Meclis'te itiş kakış varsa sokaktakine ne diyeceğiz? HDP TBMM'yi terörize etmektedir. HDP TBMM'nin çalışmalarını kilitlemektedir. Bu konuda herkesi insaf ve sağduyuya çağırıyor, aklıselime davet ediyorum" ifadelerini kullandı."En doğrusu öncelikle PKK sevici sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması"


Öncelikle HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini savunan Bahçeli, dokunulmazlıklar konusunda karar vermeleri yönünde AK Parti ve CHP'yi işaret ederek, "TBMM içerisindeki yasama ve denetleme faaliyetlerinin dışında kalan hususlardaki dokunulmazlıkların kaldırılması gerektiğine inanmaktayız. En doğrusu öncelikle PKK sevici sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması TBMM'nin terörizmin propaganda alanı haline getirilmesinin önlenmesidir. Meclis'te terör propagandası yapan, kürsülerde nefret kusan, komisyon çalışmalarını sabote eden, Genel Kurul'u karıştıran, her değerimize söven hainlerin dokunulmazlığını kaldırmak artık en büyük milli görevler arasındadır. TBMM'nin itibarına yakışmayan, saygınlığına gölge düşüren, kavgaları çıkaran millet vicdanında çoktan mahkum olmuştur. Dokunulmazlık konusu süratle sonuçlandırılmalı, HDP'lilerin dışarıdan getirdiği yedek militanlarıyla birlikte Kandil taşeronları adalete mutlaka teslim edilmelidir. MHP'nin durduğu yer belli, aldığı tavır nettir. Şimdi söz ve karar sırası AKP ve CHP'dedir" diye konuştu.Oktay Vural sorusuna kızdı

Grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP lideri Bahçeli, kendisine destek için hazırlandığı ve  Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın imzalamadığı iddia edilen deklarasyonla ilgili konuştu. Böyle bir deklarasyonu görmediğini söyledi. Oktay Vural'la aralarında soğukluk olup olmadığıyla ilgili soruya ise Bahçeli, "Oktay Bey değerli bir kardeşimizdir, onunla ilgili aramızda soğukluk olabilir mi? nereden çıkarıyorsunuz" diye sert çıktı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS