Bakan Akar'dan Afganistan açıklaması

Bakan Akar'dan Afganistan açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadelede son dönemde uygulanan 'nokta operasyonlar'ın terörü kaynağında yok etme konusunda başarılı olduğunu söyledi. Bakan Akar, operasyonların artan bir şiddet ve tempoda devam ettiğini belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadelede kararlılık mesajını, "Artan bir şiddet ve tempoda taarruzi bir ruhla operasyonlarımız devam ediyor. İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız" sözleriyle belirtti. 

Irak'ın kuzeyinde devam eden operasyonları hatırlatan ve terör örgütünün sözde yönetici kadrosunun zor durumda olduğunu söyleyen Akar, "Artan bir şiddet ve tempoda taarruzi bir ruhla operasyonlarımız devam ediyor. İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız. Gayretimiz bunun için. Terör örgütünün sözde yöneticileri, tepesindekiler sonlarının ne olacağını çok iyi anladı. Alttakilerin de adalete teslim olmaktan başka çarelerinin kalmadığını görmeleri lazım" dedi. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bakan Akar, "Terörü kaynağında yok etme stratejisi" ile son dönemde yapılan nokta operasyonların başarısına da dikkat çekti.

AFGANİSTAN'DAKİ GELİŞMELER

Akar'ın gündeminde Afganistan'daki gelişmeler de vardı. Türkiyenin, istedikleri sürece Afganistan'ın yanında olacağına işaret eden Akar, "Yeni yönetim ile diyalog kuruluyor mu?" sorusuna,  "Dışişleri Bakanlığımız, Milli Savunma Bakanlığımız, Milli İstihbarat Teşkilatımız yakın koordinasyon içinde çalışmalarını sürdürüyor. Büyükelçimiz Kabil'de çalışmalarına devam ediyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz" yanıtını verdi.