Bakan Çağatay Kılıç, Cevizlibağ Kız Öğrenci Yurduyla ilgili konuştu

Bakan Çağatay Kılıç, Cevizlibağ Kız Öğrenci Yurduyla ilgili konuştu

İstanbul Zeytinburnu'daki Cevizlibağ Kız Öğrenci Yurdu çevresinde meydana gelen taciz olaylarıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, yurda giriş için ikinci kapının açılması talimatı verdiğini söyledi. Bakan Kılıç, bürokratik işlemler nedeniyle sorunun kısa zamanda çözülemediğini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Hürriyet Gazetesine konuştu. Şikayetler üzerine 1.5 ay önce Cevizlibağ'daki kız öğrenci yurdunu ziyaret ettiğini belirten Kılıç, "Öğrencilerin isteği doğrultusunda ikinci kapının açılması talimatı verdim'' dedi.


Cevizlibağ'daki kız öğrenci yurduna kapı sözü


Kılıç, bürokratik işlemler nedeniyle sorunun çözülmesinin zaman aldığına dikkat çekti. Kılıç, "Bürokratik işlemlerde de en sona gelindi. Bir tek Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin onayı kaldı. O kapı açılacak" bilgisini verdi.


Kız yurdunda taciz isyanı!


Kız öğrenci yurdunda dronlu taciz


Kılıç, ,kız öğrencilerin rahatsız edildikleri yolda polis devriyesinin iki katına çıkarıldığını, ışıklandırma için gerekli talimatı verdiğini de belirtti.


Bakan Kılıç, kız öğrencilerin ''şikayetlerine duyarsız kaldığı" yönündeki açıklamalarına da cevap verdi; "Benim de iki kızım var. O kız öğrenciler bizlere emane" ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS