Bakan Çelik'ten HDP'ye saldırı açıklaması: "Bir takım bulgulara ulaştık"

Bakan Çelik'ten HDP'ye saldırı açıklaması: "Bir takım bulgulara ulaştık"

Kültür ve Turizm Bakanı Adana Milletvekili Ömer Çelik, Adana Valiliği'nde HDP'ye yönelik saldırılarla ilgili açıklama yaptı.

İlk değerlendirmede bazı bulgulara ulaştıklarını ancak bunların kesinleşmemesi nedeniyle açıklayamayacağını belirten Çelik, "Valimiz, Jandarma Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve MİT Bölge Başkanımızla ilk değerlendirmemizi yaptık. Bir takım bulgulara ulaştık, ancak şu anda sizlerle bunu paylaşamam. Özel bir ekip oluşturduk, patlamanın kimler tarafından neden yapıldığını araştırıyor. Saldırının en dikkat çekici noktası ise Mersin ve Adana'da eş zamanlı olmasıdır" dedi.


Hükümetten HDP'ye saldırılarla ilgili ilk açıklama


CHP'den HDP açıklaması: Kaybın sorumlusu ilgili birimlerdir


HDP'den saldırılarla ilgili yazılı açıklama


Olayın ardından bazılarının elinde belge ve bilgi olmadan sorumsuzca açıklama yaptığına dikkat çeken Çelik şöyle konuştu:

"Birilerini hedef gösterip açıklama yapmak doğru değildir. Yarın mahcup olabilirler. Biz bu saldırıyı sadece HDP'ye değil tüm siyasi partilere, siyaset sistemine yapılmış kabul ediyoruz. Adana'da 3 yaralımız var. Sağlık durumlarıyla yakından ilgileniyoruz. Başta HDP olmak üzere tüm siyasi partilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS