Bakan Kaya bu detayı ilk kez anlattı: Rotterdam'da polisler ellerinde resimlerle beni aradılar

Bakan Kaya bu detayı ilk kez anlattı: Rotterdam'da polisler ellerinde resimlerle beni aradılar

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin de eşlik ettiği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Denizli'de kadın sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya geldi. Hollanda'da bir utanç gecesinin yaşandığını belirten Bakan Kaya, "Roterdam'a giderken konvoyumu durdurdular, ellerinde resimlerle beni aramışlar. Nasıl bir kadını kendilerine tehdit görüyorlarsa, ellerinde resimlerle kadınları sorgulayarak beni aradılar. Teröristmişim gibi çevik polislerle beni aradılar. PKK'nın kampanyalarına izin verilirken, evet kampanyalarının önü kesiliyor" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Denizli Polisevi'nde kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yöneticileriyle düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda ilk konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin yeni bir sisteme ihtiyacı olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bu hastalıktan kurtulma zamanıdır. Birileri söylediği gibi bu sistem milletin geri kalmışlığından ortaya çıkmadı, yeni sistemle artık koalisyonlar dönemi bitiyor, bu sistem bunu üretiyor, kendinden ümidi olmayanlar bugün tek ayak üzerinde kırk yalanla karşınıza çıkıyor. Bu meseleyi AK Parti'lilere, MHP'lilere bırakırsanız hata yaparsınız, bu mesele anne samimiyeti ile bu ülkeyi kucaklayan kadınların meselesidir" dedi.


Avrupa’da Türklere karşı ön yargılı yaklaşımın sebebi ne?


Almanya ile Hollanda kriz perde arkasında neler yaşanıyor?


Almanya'da yapılan engellemeleri tanımadıklarını belirten Bakan Zeybekci, "Yapmamız gerekeni çatır çatır yaptık. Bakanımıza silahlarını doğrultular, Müslüman soyadlı belediye başkanı utanmadan 'Vur emri verdim' diyor, bunun hesabı sorulacak. En son bakanımıza da orada her türlü terbiyesizliği yaptılar. Sonra bakanımızı Almanya sınırına kadar götürerek zorla yurt dışına gönderdiler. Bunun hesabı sorulacak emin olun. Hem hukukta hem diplomaside her alanda hesabı sorulacak. Terör örgütlerinin istedikleri olmayacak. Türkiye o coğrafyada hak ettiğini alacak. Ticaretini geliştirmeye devam edecek. Bazı basiretsiz siyasetçilerin, ırkçıların istediklerini elde etmesine izin vermeyeceğiz. Yapılanların hesabı bir Türk'e, Türkiye Cumhuriyeti'ne, Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşuna yakışır şekilde sorulacak" diye konuştu.


"Ellerinde resimlerle beni aradılar"


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise, hollanda'nın bir utanç gecesi yaşattığını belirterek, "Geçtiğimiz hafta Hollanda'da salon iptal edildi. Perşembe akşamından planımızı yapmıştık. Dışişleri Bakanlığımız ile konuşarak programımızı yaptık. Önce Almanya'da vatandaşlarımızla çok güzel toplantı yaptık. Karayoluyla Roterdam'a giderken, konvoyumu durdurdular, ellerinde resimlerle beni aradılar. Nasıl bir kadını kendilerine tehdit olarak görüyorlarsa, teröristmişim gibi çevik polislerle beni aradılar. 12 saat boyunca bizi orada durdurdular. Hollanda diplomatik bir krizi ve utancı yaşattı. 2'si kadın 4 korumam vardı ve korumalarımın silahı bile yoktu. Polisler silahlarını bize doğrulttu. Her türlü çirkin muameleyi bize gösterdiler. Konsolosumuzu hücreye attılar, benim ekip arkadaşlarımı hapse attılar. Köpeklerle atlarla saldırdıkları vatandaşlarımız bizi orada yalnız bırakmadı, destek verdi. Bize ve Avrupalı kardeşlerimize yapılanları, insanlık dışı muameleyi, Avrupalı Türk kardeşlerimiz en güzel cevabı 16 Nisan'da verecek. 16 Nisan'da bir demokrasi dersi vereceğiz. Avrupa'da hayır kampanyalarına izin verildi, PKK'nın kampanyalarına izin verilirken evet kampanyalarının önü kesiliyor" dedi.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Denizli programına şehit ailelerini ziyaret ederek devam etti. Bakan Kaya, ilk olarak şehit Hasan İlhan ardından da şehit Burhan Acar'ın evlerini ziyaret ederek, aileleriyle bir süre görüştü. Bakan Kaya, daha sonra Küçüker Tekstil Fabrikası'na giderek işçilerle sohbet etti ardından kentten ayrıldı.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS