Bakan Koca'dan "kasım-aralık" uyarısı: Hatırlatma dozlarını ihmal etmeyin

Bakan Koca'dan "kasım-aralık" uyarısı: Hatırlatma dozlarını ihmal etmeyin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün artık korku unsuru olmaması gerektiğini söyledi. Bakan Koca, kasım-aralık öncesi risk grupları ile ileri yaştaki vatandaşların hatırlatma aşısı olmalarını önerdi. Bakan Koca, Ankara etlik şehir hastanesinin açılmasının ardından, onkoloji hastanesinin kapanmayacağını söyledi. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüsün eski gücünü kaybettiğini söyledi.  Koca “Salgın dalgalı seyir izlediğinden vaka sayıları belirli dönemlerde artıyor” dedi.

"KORONAVİRÜS KORKU UNSURU OLMAMALI"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Artık covid ile yaşamayı öğrendik. Önemli bir tedbirimiz de aşılar. İleri yaştaki tüm vatandaşlarımızın hatırlatma dozu aşılarını olması son derece önemli. Risk grupları ve ileri yaştaki vatandaşlarımız hatırlatma dozlarını ihmal etmesinler. Kasım-Aralık öncesi büyüklerimize aşılarını tamamlatalım. Ben kendim de dahil olmak üzere bütün aileme TURKOVAC aşısı yaptırdım” ifadelerini kullandı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakanlığın elinde yeterli miktarda grip aşısı olduğunu söyledi. "Mevsimsel grip sebebiyle yapılacak olan grip aşıları ülkemize ulaştı ve aşı dağıtımına başlandı. Bu konuda da hazırlığımız tam." dedi . Sözü çarşamba günü açılışı yapılacak etlik şehir hastanesine getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"ONKOLOJİ HASTANESİ KAPANMAYACAK"

“Onkoloji hastanesi kapanmayacak. Bazıları ısrarla kapatacağımızı söylese de biz kapatmayacağız. Kapasite değişiklikleri olabilir, yenilenme çalışmaları olabilir ama hastanelerimiz hasta kabulüne devam edecekler. Mevcut hastanelerimizin hiçbiri sağlık amacı dışında asla kullanılmayacak.”

Koca, kamu hastanelerine dönmek isteyen hekimlerin başvuru sayısının 7 bini geçtiğine dikkat çekerek, başvuru süresinin 29 eylül perşembe günü sona ereceğini hatırlattı.