Sözleşmeli personel alımı tercihleri başladı! ÖSYM KPSS tercih sayfası...

Sözleşmeli personel alımı tercihleri başladı! ÖSYM KPSS tercih sayfası... © AA

ÖSYM, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımı için tercih kılavuzunu yayınladı. KPSS puanı ile yapılacak tercihlerle ilgili ilk bilgilendirme ise Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Peki, sözleşmeli personel alımı tercihleri nereden ve nasıl yapılacak?

KPSS puanı ile sözleşmeli personel alımı yapacak olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2 bin 313 sözleşmeli 322 kadrolu personel alımı gerçekleştirecek. Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı bilgilendirmeye göre aynı zamanda kuruma bin işçi ve bin ASDEP personeli alımı yapılacak.

ÖSYM SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI TERCİH KILAVUZUNU YAYINLADI

KPSS puanı ile bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak alımlar için tercih kılavuzu da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından erişime açıldı. Ortaöğretim, lisan ve ön lisans alanlarından yapılacak alımlarla ilgili detaylar da belli oldu.

KPSS ORTAÖĞRETİM PUANI İLE TERCİH YAPILACAK ALANLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

Tercihler ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak tercih işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

KPSS LİSANS PUANI İLE TERCİH YAPILACAK ALANLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

KPSS ÖNLİSANS PUANI İLE TERCİH YAPILACAK ALANLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

TERCİHLERDE SON GÜN NE ZAMAN?

ÖSYM Başkanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri 21 Kasım 2019 tarihi itibariyle başlamıştır.

Adaylar tercihlerini, 21-27 Kasım 2019 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 27 Kasım 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS