None

Bakan Soylu: Herkes Türkiye'nin güçlü adımlarına bakıyor

Bakan Soylu: Herkes Türkiye'nin güçlü adımlarına bakıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Muhalefetin kendini bilmez sözlerine ne dünya ne de bir başkası bakıyor, herkes Türkiye'nin ilerleyişine bakıyor, güçlü adımlarına bakıyor" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Sinop İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Vefa Buluşması'na katıldı. Bir otelde düzenlenen buluşmaya Bakan Soylu'nun yanı sıra çok sayıda partili de yer aldı. İktidara geldikleri 21'inci yüzyılın başlarından itibaren önemli kalkınma hamleleri gerçekleştirdiklerini belirten Soylu, AK Parti kadroları sayesinde bambaşka bir Türkiye tablosu ortaya çıktığını dile getirdi. Soylu, 21'inci yüzyılda Türkiye'nin hiç beklenmeyen bir büyümeyle, kalkınmayla karşı karşıya kaldığını söyledi.

'TÜRKİYE'YE HAYRANLIKLA BAKIYORLAR'

Konuşmasında muhalefeti de eleştiren Soylu, şunları kaydetti:

"2000'lerin başında 'Türkiye'nin böyle hayalleri, iddiaları olacak' diye bir değerlendirme yapılsaydı; hiç kimse buna inanmazdı. Çünkü 20'nci yüzyılın sonuna doğru bizi öyle bir duruma getirdiler ki; terörün sindirdiği bir Türkiye, siyasi iktidarsızlığın hüküm sürdüğü bir Türkiye, ekonomik zorlukların sindirdiği bir Türkiye, vesayetin tüm odakları ile teslim olmak üzere olduğu bir Türkiye vardı. Bu ülkenin değerleri ile oynamaya çalıştılar, kıyafetleri ile oynamaya çalıştılar. Gerçekten yapmadıkları kalmadı. Sonuçta sizin sayenizde Türkiye bambaşka bir tabloya çıktı. Dışarıya çıktığımızda ya da onlara temas ettiğimizde bu ülkeye hayranlıkla bakıyorlar. Muhalefetin kendini bilmez sözlerine ne dünya ne de bir başkası bakıyor, herkes Türkiye'nin ilerleyişine bakıyor, güçlü adımlarına bakıyor. Bu yüzyılda AK Parti'nin başlattığı bu büyük yürüyüşte Allah'a şükürler olsun ki; dünyada birçok ülkeyi parmak ısırtacak noktaya getirmiştir. Bu da siz AK Parti kadrolarının sayesindedir."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TELEFONLA BAĞLANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Muhtarlar Buluşması'nın ardından Sinop İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Burada Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradı. Telefondan salondaki partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan "2023 Haziran ayı, bizim için çok önemli bir sınav" dedi.

'MUHALEFETİN EN UFAK BİR HİZMETİ YOK'

Görüşmede Sinop özlemini de dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"İnşallah en kısa zamanda sizlerle bir arada olmanın heyecanı içerisindeyim. Süleyman Bey ile Aydın'daydık. Aydın'da muhteşem toplantılar yaptık. Gerek yapılan toplu açılış töreni gerekse il danışma meclisimiz büyük bir coşku ile gerçekleşti. Toplu açılış töreninde meydan 30 bini aşkın vatandaşımızla doldu. Ardından Adnan Menderes Müzesi'nin açılışını yaptık. Bu müze açılışı, çok çok önemliydi. Temenni ederim ki; sizler de inşallah fırsat bulduğunuzda bu müzeyi yerinde görme imkanı yaşarsanız. İstanbul'da biliyorsunuz, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nı inşa ettik. Üsküdar Belediyesi ile irtibat kurmak suretiyle de orayı da gezerseniz; inanıyorum ki bizlere çok dua edeceksiniz. Teşkilatımızın değerli mensupları, değerli yol ve dava arkadaşlarım. İnanıyorum ki; 2023 Haziran ayı, bizim için çok önemli bir sınav. Bu sınavı, Sinop'ta bugüne kadar gerçekleşen seçimlerin çok daha üstünde bir hazırlıkla gerçekleştirecek ve Sinop'ta özellikle bu ana muhalefete artık bugüne kadar yakaladığı imkanları vermeyeceğinizi inanıyorum. Sinop'a zaten bugüne kadar ana muhalefetin, belediyelerin vs. vermiş olduğu en ufak bir hizmet yok. Ne hizmet verilmişse bugüne kadar AK Parti iktidarı olarak bizler verdik, vermeye devam edeceğiz. Yaparsa AK Parti yapar."