Bakan'dan bürokrata: Kaçabiliyorsan kaç

Bakan'dan bürokrata: Kaçabiliyorsan kaç

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili her gün yeni bir bilgi sızıyor. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, gözaltıların yaşandığı 17 Aralık günü bir bakana oğlundan gelen, "polis beni almaya geldi" telefonu üzerine olası şüpheli bürokrat ve arkadaşlarını arayarak, "kaçabiliyorsan kaç" dediği ileri sürüldü.

Habere göre, savcılık dosyasına da giren bakanla ilgili iddialar, oğlunun telefonu üzerine bazı şüphelileri arayarak bilgilendirdiği telefon kayıtlarına dayanıyor.

İddiaya göre, soruşturma dosyasında bakanı saat 06.36'da oğlu aradı. Babasının telefonunu arayan oğul, evini polislerin bastığını haber verdi, baba da "evi mi?" diye sordu. Babasından birilerini acil aramasını isteyen oğlu, bakanın "neyi arar mıyım?" sorusu üzerine talebini aynı şekilde yineledi. Bunun üzerine baba "tamam dur" dedi.

Yine iddiaya göre, bu görüşmenin ardından bakan, bir takım telefon görüşmeleri yaptı. O görüşmelerden birinde iddiaya konu olan bakan polisin kendisini alma durumu olduğunu söyledi ve bunun gerekçesini de oğlunun evindeki aramaya bağladı.

Habere göre yine başka bir telefon görüşmesinde, telefondaki kişi polisin kapıya geldiğini bakana haber verdi. Bakan da duruma bir bakmasını, bir organizasyon yapabiliyorsa yapmasını önerdi. Telefondaki şahsın "ne yapayım, kaçayım mı evden" demesi üzerine bakan, "kaçabilirsen kaç" ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS