Son Dakika: Bakanlar Kurulu Kabine toplantısı bitti mi? Yeni yasaklar tedbirler neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! | Video

Video: Son Dakika: Bakanlar Kurulu Kabine toplantısı bitti mi? Yeni yasaklar tedbirler neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! | Video

Bakanlar Kurulu toplantısı bugün 15:00'te başladı. Tüm Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar araştırılıyor. Kabine Toplantısı'nda yeni kararlar yeni yasaklar yeni tedbirler alınacak mı? Ankara, İzmir ve İstanbul'da vakaların artmasıyla yeni önlemlerin alınabileceği belirtiliyor. Peki ama Bakanlar Kurulu toplantısı bitti mi?

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında koronavirüs gündemiyle saat 15:00'te toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Halkımız kurallara uymuyor, yeni kısıtlamalar getireceğiz. Bu işin birinci sorumlusu Bilim Kurulu"  sözlerinin ardından bugün yeni kısıtlamalar açıklandı. 

Bakanlar Kurulu toplantısı bitti mi?
Bakanlar Kurulu toplantısı tamamlandı. Cmhurbaşkanı Erdoğan yeni kısıtlamaları açıkladı. 

Yeni yasaklar neler 30 KASIM 2020?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verilecektir."
Erdoğan: "Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışındadır."

Erdoğan: "Cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişiyle kılınacak, nikahlar da bu sayıyı geçemeyecektir."
Erdoğan: "Alışveriş merkezlerine girişte HES kodu uygulamasına geçilecektir."
Erdoğan: "Kalabalık caddeler ile meydanlara girebilecek kişi sayısı, Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile sınırlanabilecektir."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya geleceği etkinlikler yapılamayacaktır."

Erdoğan: "Daha önceki genelgelerde belirtilen istisnalar hariç, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı, toplu taşıma araçlarını kullanamayacak."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS