Balıkesir'de garip anket: En güzel doktoru seçin

Balıkesir'de garip anket: En güzel doktoru seçin

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından ilginç bir anket hazırlandı. Hastanelere gönderilen ankette "Kurumunuz hekimlerinin enlerini seçin" talebi yer alıyor. Seçenekler de son derece ilginç, en güzel, en yakışıklı, en çılgın, en takıntılı, en bonkör gibi şıklar var.

Antalya'da acil servis doktoruna demir çubuklarla saldırdılar


Doktorların kafasını karıştıran altı gizemli hastalık


Sağlık Bakanlığı Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, hastanelere ilginç bir anket gönderdi. Hürriyet gazetesinden Meltem Özgenç'in haberine göre ankette, "Kurumunuz hekimlerinin enlerini seçin” talebi yer alıyor. Anketteki, “En”ler arasında, “En yakışıklı, en güzel, en çılgın, en takıntılı, en gurme, en bonkör, en gezgin, en sanatçı, en komik, en sesi güzel, en sportmen, en şık” seçenekleri bulunuyor.


20 hastanede 1587 doktor var


Balıkesir’de bulunan 20 Sağlık Bakanlığı hastanesindeki 6 bin sağlık çalışanı, bu anketle yine bu hastanelerdeki bin 587 hekimi değerlendirecek ve yukarıda sayılan kategorilerde ‘en’leri seçecek. Anket sonucunda birinci olacak hekimlere verilecek ödül ise henüz duyurulmadı.


İlk tepki Türk Sağlık-Sen'den geldi


Bu ankete ilk tepki ise Türk Sağlık-Sen’den geldi. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, şunları söyledi: “Hekimler şiddet, iş yükü, özlük haklarında yaşanan sorunlara çözüm bekliyorlar. 14 Mart’ta göstermelik kutlamalar yerine sorunların çözümü için adım atılan bir bayram görmek istiyoruz. Fakat görüldüğü gibi 14 Mart magazinleştirerek geçiştiriliyor. Bu tür işler hem çalışanın beklentileri ile ters hem de 14 Mart 1919’da işgal kuvvetlerine karşı bayrak açan tıbbiyelilerin ruhuna aykırıdır.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS