Balıkesir'de IŞİD operasyonu: 5 kişi gözaltında

Balıkesir'de IŞİD operasyonu: 5 kişi gözaltında

Sultanahmet'te IŞİD'in düzenlediği ve 10 Alman turistin öldüğü intihar saldırısının ardından başlatılan operasyonlar devam ediyor. Balıkesir'de IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Öte yandan Bursa'da üç gün önce gözaltına alınan 12 şüpheli adliyeye sevk edildi.

IŞİD'in Sultanahmet'te düzenlediği ve 10 Alman turistin öldüğü intihar saldırısının ardından emniyet güçleri örgüte yönelik operasyonlar başlatmış ve  dün Ankara, Kilis, Şanlıurfa, Mersin ve Adana'da düzenlenen operasyonlarda 59 zanlı gözaltına alınmıştı.


6 şehirde IŞİD'e yönelik operasyon


Öte yandan Gaziantep'te de IŞİD'e ulaştırılmak üzere kargo ile gönderilen ve yaklaşık 250 kilometre mesafeden iletişim imkanı sağlayan telsiz telefonlar ele geçirilmişti.


IŞİD'e giden kargo ele geçirildi


Bugün de örgüte yönelik Balıkesir'de 5 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 5 kişi gözaltına alındı.


Davutoğlu'ndan Sultanahmet katliamıyla ilgili flaş açıklama


Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, istihbari bilgiler sonucunda, il merkezinde yaptığı baskınlarda bazı örgütsel dokümanlar da ele geçirildi. Şüpheliler, emniyet müdürlüğüne götürüldü.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün yaptığı açıklamada saldırıyla bağlantılı 4 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.


Bursa'da IŞİD operasyonu: 12 gözaltı


Bursa'da gözaltına alınan 12 şüpheli adliyeye sevk edildi


Öte yandan Bursa'da Osmangazi ilçesindeki bir dergi temsilciliğine yönelik 11 Ocak'ta yapılan baskında toplantı halindeyken gözaltına alınan 12 IŞİD şüphelisi de adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin, IŞİD üyesi oldukları, Suriye'deki çatışma bölgeleriyle irtibatlı bulundukları, bazılarının çatışma bölgelerine gidip geldiği, örgüte eleman ve maddi yardım temin ettikleri iddia ediliyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS