Balona röveşata atmıştı, artık yeşil sahalarda oynuyor: Hayalim 9 numaralı forma

Balona röveşata atmıştı, artık yeşil sahalarda oynuyor: Hayalim 9 numaralı forma

Bir anda "Balona röveşata atan adam" olarak Türkiye gündemine oturan adam Gülbey Türkücü, Ankara'da tedavi gördükten sonra memleketine döndü. Elbistanspor'un kucak açtığı Türkücü artık yeşil sahalarda top koşturuyor.

Yolda balona röveşata yapmaya çalışırken bir anda gündem olan Gülbey Türkücü, Elbistanspor’a transferinin ardından ilk kez Hürriyet’e konuştu. Türkücü, “2 sene uyuşturucu kullandım. Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tedavi oldum, o defteri kapattım. Beni Ankara’dan buraya getirip takıma kazandıranlara teşekkür ediyorum” diyor.


Hürriyet gazetesinden İdris Emen'e röportaj veren Gülbey Türkücü, Ankara’da yürürken balona röveşata atmaya çalışıp düşmesiyle bir anda Türkiye’nin gündemi olmuştu. Hakkında birçok iddia ortaya atılan Türkücü’nün balona röveşata atma denemesinin arkasından tam bir dram çıktı. Röveşata videosunun sosyal medyada büyük ilgi toplamasının ardından Türkücü’nün ailesi bir televizyon programına bağlanarak çocuklarının bir süredir kayıp olduğunu ve Türkücü’ye ulaşmaya çalıştıklarını anlattı. 


Balona rövaşata atan adam hastaneye kaldırıldı


50 gün tedavi gördü


Daha sonra bulunan Türkücü madde bağımlılığından Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne yatırıldı. 50 gün tedavi gördükten sonra ailesi tarafından memleketi Elbistan’a götürüldü. Elbistanspor’un kadrosuna kattığı Türkücü artık kulübün sosyal tesisinde kalıyor, futbolcu arkadaşlarıyla vakit geçiriyor. 


Türkücü, 1994 yılında Elbistan’da dünyaya gelmiş. 23 yaşındaki Türkücü, çocukluğundan beri futbolcu olmak istemiş. Fenerbahçe’yi tutan Türkücü’nün en sevdiği oyuncu bir dönem Fenerbahçe forması giyen Raul Meireles.Balona rövaşata atmıştı! Futbolcu oldu


1 yıl amatör futbol oynamış


En büyük hayali 9 numaralı formayı giymek olan Türkücü, ilköğretim yıllarında Afşin-Elbistan Linyit (AEL) Spor Kulübü’nün alt yapısına girmiş. Yaklaşık 1 yıl amatör futbol oynayan Türkücü, “Okulun bahçesinde sık sık futbol oynardık. Ben her zaman forvette oynardım. Bir keresinde sınıflar arası turnuvalarda bizim sınıf şampiyon oldu. Bize forma hediye edildi. Bir beden eğitimi öğretmenimiz vardı. Benden huylandı, ben de ondan huylandım. ‘Ben okulu bırakıyorum’ dedim. Sonra da okulu bıraktım. Lise 2. sınıftayken okulu bırakıp simitçilik yaptım. Kazandığım parayla aileme katkıda bulunuyordum. Afşin-Elbistan Linyit Spor’un alt yapısında 1 sene lisanslı oynadım. Çok iyi bir hocamız vardı. Hocamız yerine başkası geldi, anlaşamadım. O yüzden kulübü bıraktım” diyor.


 Baloncular arasında bıçaklı kavga: 1 ağır yaralı


'Balona vururken düştüm, sinirlendim'


Evden kaçarak memleketi Elbistan’dan Ankara’ya gittiğini, Kızılay’da gezerken balona denk geldiğini söyleyen Türkücü, şöyle konuştu: “Ailevi problemlerden dolayı evi terk edip Ankara’ya gittim. 20 gün dışarıda yattım. Kızılay’da bir pastane vardı. Geceyi pastanenin arkasında geçirdim. 


Yolda yürürken birden bire önüme bir balon çıktı. Ayağımla önce balonu havalandırdım. Sonra balona vurmaya çalıştım, ama ayağım balona değmedi. O sırada ayakkabı ayağımdan çıktı. Ben sırt üstü yere düştükten sonra balon üzerime düştü. Sinirlendiğim için bu kez omuzumla balona vurdum. Daha sonra kalktım yoluma devam ettim.” 


'Uyuşturucudan çok pişmanım'


Balona röveşata deneme videosundan çok sonra haberdar olduğunu söyleyen Türkücü, “Balona röveşata denemem insanlar tarafından çok beğenilmiş. Herkes benden bahsetmiş. İnsanların röveşata videomu izlemelerini iyi düşüncelere yorumluyorum” diyor. Okulu ve sporu bıraktıktan sonra uyuşturucuya başladığını, balona röveşata videosundan sonra tedavi gördüğünü anlatan Türkücü şunları söyledi: “2 sene uyuşturucu kullandım. Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tedavi oldum. Tedavi sürecimde annem yanımdaydı. Artık uyuşturucu defterini kapattım. Beni Ankara’dan buraya getirip takıma kazandıranlara teşekkür ediyorum. Tekrar futbol oynamak bana mutluluk veriyor. Ben uyuşturucuya yöneldim, şimdi çok pişmanım. Gençler uzak dursun”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS