Baltalı hırsızlar iş yerini soyup arabayı da çalarak kaçtı

Baltalı hırsızlar iş yerini soyup arabayı da çalarak kaçtı

Zeytinburnu’nda 4 hırsız girdikleri iş yerinden dizüstü bilgisayarları aldıktan sonra kasayı da baltayla kırarak anahtarını aldıkları otomobille kayıplara karıştı.

Zeytinburnu’nda önce çevreyi kolaçan ettikten sonra bir iş yerine giren 4 hırsız, zorlayıp açamadıkları kasayı buldukları bir balta ile parçalayarak içindeki otomobil anahtarını ve 3 dizüstü bilgisayarı çaldı.


Yaklaşık 10 dakikada soygunu gerçekleştiren hırsızlar caddeye çıktıktan kısa bir süre sonra çaldıkları anahtarın ait olduğu aracı buldu. Otomobili de çalan soyguncular kayıplara karıştı.


Hırsızlık anı iş yerinin güvenlik kameralarınca görüntülendi.


Otomobilin camını kırıp 35 bin euro çaldılar


İş yeri sahibi Özgür Aral, "Pazar günleri normalde kapalı oluyoruz. Ben o gün bir iş için gelmiş bulunmaktaydım. Geldiğimde kapının açık olduğunu gördüm. Kapıyı açtığım zaman içeride her şeyin dağılmış olduğunu fark ettim. Masanın üzerinde laptoplar vardı. Bunların olmadığını gördüm. Ufak bir kasamız vardı. Kasayı yerinde bulamadım. Arka tarafta parçalanmış halde gördüm. Aynı zamanda kasanın içerisinde bir araç anahtarımız vardı. Hemen gözüm anahtarları aradı. Bulamayınca dışarı çıktım. Dışarıda da aracın yerinde olmadığını gördüm. Sonrasında polisi aradım. Polisin gelmesiyle olayla ilgili gerekli incelemeler yapıldı. Şu anda suçlunun bulunmasını bekliyorum" dedi.


Hırsızların soygunu çok rahat bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Aral, "Kamera görüntülerinden gördüğümüz kadarıyla çok rahat içeri girdikleri gözüküyor. Sanki anahtarlar kendilerinde varmış ya da daha önceden birisi tarafından verilmiş gibi bir izlenim oluşturdu bizde. Kapıda hiçbir zorlama, kırık izi yok. Rahatlıkla girmişler. Elleriyle koymuş gibi bazı şeyleri bulmuşlar. Bu özellikle son derece can sıkıcı bir durum. Kasanın arka tarafta bir balta vasıtasıyla kırılmış olduğunu gördük. Açıkçası kapının bu kadar rahat açılması soygunun içeriden birisi tarafından yapılmış olma ihtimalini artırıyor ama tabii emin olamıyoruz. Emin olamadığımız için de net bir şey söyleyemiyoruz. İçeriden üç adet laptop alınıyor. Aynı zamanda kasadan arabanın anahtarını alıp, arabayı da rahat bir şekilde götürüyorlar" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS