Bankaların çalışma saatleri değişti mi? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası yeni çalışma saatleri

Bankaların çalışma saatleri değişti mi? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası yeni çalışma saatleri

İstanbul’da koronavirüsle mücadele kapsamında bankaların çalışma saatlerinde yeni bir değişiklik yapıldı. Banka çalışanları müşterilerine yeni çalışma saatlerine dair bilgilendirme mesajı attı. Peki, bankaların yeni çalışma saatleri nasıl? Hangi banka kaçta açıklıyor kaçta kapanıyor? Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, İş Bankası, Garanti, QNB Finansbank, Denizbank, Yapı Kredi, TEB bankası yeni çalışma saatleri..

Bankaların açılış ve kapanış saati, koronavirüs salgınının en yüksek olduğu Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yeniden düzenlendi. Salgının seyrinin gidişatına bağlı olarak kimi bankalar eski çalışma saatleri düzenine geri dönerken kimisi ise yapılan düzenleme bağlı kaldı. İstanbul’da bazı bankaların çalışma saatlerinde koronavirüs nedeniyle yeni bir değişiklik yaşandı. Bazı bankalar müşterilerine değişen mesai saatleriyle ilgili bilgilendirme yaptı.

Bankaların yeni çalışma saatleri 2020 nasıl?

Türkiye genelinde banka şubeleri saat 09.00'da açılmaktadır. Kovid-19 nedeni ile bazı bankalar, şubelerinin açılış saatini 12.00 olarak belirlemiştir. Bu durumdan dolayı, gideceğiniz banka şubesini telefonla arayarak güncel çalışma saatleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İş Bankası çalışma saatleri

İstanbul Valiliği tarafından alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında kamuda ve özel sektörde esnek çalışma saatleri uygulamasına gidildi. Sokaktaki yoğunluğu azaltmak amacı taşıyan uygulama sebebiyle İş Bankası, çalışma saatlerinde değişikliğe gittiğini duyurdu. İş Bankası, İstanbul'da gişe çalışma saatlerinde değişikliğe gitti. Bankanın müşterilerine gönderdiği mesajda şu ifadeler yer aldı:

"Değerli Müsterilerimiz, Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek, sizlerin, çalışanlarımız ve toplumumuzun sağlığını korumak amacıyla İstanbul özelinde şubelerimizin gişe çalışma saatleri 09.11.2020 Pazartesi gününden itibaren saat 10:00-12:30 ve 13:30-17:00 olacak şekilde değiştirilmiştir."

Garanti Bankası çalışma saatleri

Garanti Bankası bugün müşterilerine: "Değerli müşterilerimiz, İstanbul'daki şubelerimiz, 16 Kasım 2020 itibarıyla 10.00-12.30 ve 13.30-17.00 arasında çalışmaya başlayacak. Sağlıklı günler dileriz" ifadelerine yer verdi.

Ziraat Bankası çalışma saatleri

Ziraat Bankası, şubelerde 09.00-17.00 saatleri arasında müşterilerine hizmet vermeye devam edecek.

HSBC bankası çalışma saatleri

HSBC çalışma saatleri 08.30-17.00 arasındadır.

Halk Bank çalışma saatleri

Halk Bank çalışma saatleri 09.00-17.00 arasındadır.

Denizbank çalışma saatleri

Denizbank şubeleri 09.00-17.00 arası hizmet veriyor.

Yapı Kredi çalışma saatleri

Yapı Kredi Bankası mesai saatleri 09.00-17.00 arasındadır.

Akbank çalışma saatleri

Akbank mesai saatleri olarak hafta içi 09:00 – 12:30 ile 13:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

TEB bankası çalışma saatleri

09.00-17.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS