Bar cinayeti sanığı kendini böyle savundu: Kazayla oldu

Bar cinayeti sanığı kendini böyle savundu: Kazayla oldu

Adana'da bar çıkışında Kürşat Soysal'ı (37) tabancayla vurarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan Mehmet Urak (34) hakkında müebbet, kavgaya karışan bar işletmecisi Cihan Oral (24) hakkında ise öldürmeye teşebbüs suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Katil zanlısı Urak, kabzayla vurmak isterken silahın patladığını iddia etti.

Adana'da bar çıkışında Kürşat Soysal'ı (37) tabancayla vurarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan Mehmet Urak (34) hakkında müebbet, kavgaya karışan bar işletmecisi Cihan Oral (24) hakkında ise öldürmeye teşebbüs suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Olay 26 Ekim'de merkez Çukurova İlçesi Beyazevler Mahallesi'nde bulunan bir barda meydana geldi. İddiaya göre barda kardeşi Hamit Soysal (37) ile eğlenen Kürşat Soysal, çıkışta tabancasını çıkarıp küfür ederek havaya ateş etti. Bunun üzerine Soysal kardeşler ile bar işletmecisi Cihan Oral arasında kavga çıktı. Kavgaya karışan bar çalışanı Mehmet Urak da silahını çıkarıp Kürşat Soysal'ın başına ateş etti. Kürşat Soysal kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Cihan Oral ile Mehmet Urak tutuklandı.


"Kabzayla vurmak istedim"


Katil zanlısı Mehmet Urak, öldürme amacının olmadığını belirterek, "Kürşat Soysal küfür edip havaya ateş edince, Cihan da silahını çıkarıp havaya ateş etti. Cihan ile Hamit Soysal boğuşmaya başladı. Ben de silahımı çıkarıp koşarak yanlarına gittim. Kürşat Soysal'a silahın kabzasıyla vurmak istedim. Elim tetikte olduğu için silah bir anda patladı" diye savunma yaptı.


Barın işletmecisi olduğunu söyleyen Cihan Oral ise, Mehmet Urak'ın Kürşat Soysal'a ateş ettiğini anlatarak, "Hamit Soysal ile boğuştuğum sırada Mehmet Urak bu sefer Hamit Soysal'ın ayaklarına doğru ateş etti. Ben ve Hamit Soysal yaralandı. Ben sadece havaya bir el ateş ettim" dedi.


Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı iddianamesini hazırladı. Savcı, Mehmet Urak'a kasten öldürme suçundan müebbet yaralama suçundan 9 yıla kadar, Cihan Oral hakkında yaralama suçundan 4 yıl 6 ay, kasten öldürmeye teşebbüs 15 yıla kadar, olayda kullanılan silahları sakladıkları öne sürülen Hamit Soysal, Abdullah Taş (31) ve Ramazan Gül (27) hakkında ise ruhsatsız silah ve suç delillerini gizleme suçundan 8'er yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. Şüpheliler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS