Barbaros Şansal’a Atatürk Havalimanı apronunda linç girişimiyle ilgili soruşturma

Barbaros Şansal’a Atatürk Havalimanı apronunda linç girişimiyle ilgili soruşturma

Modacı Barbaros Şansal’ın Atatürk Havalimanı’nda uçaktan indiği anda apronda gözaltına alınacağı sırada linç girişimine maruz kalmasıyla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) soruşturma başlattı. Şansal'ı linç etmeye kalkanların aprona kadar nasıl ulaştıkları ve kim oldukları araştırılıyor.

Modacı Barbaros Şansal’ın Atatürk Havalimanı’nda uçaktan indiği anda apronda gözaltına alınacağı sırada linç girişimine maruz kalmasıyla ilgili Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) soruşturma başlattı.


Barbaros Şansal'a saldıranların savunması: Milli duygularımıza hakim olamadık


KKTC’nin hakkında sınır dışı kararı almasının ardından dün uçakla Atatürk Havalimanı’na gelen Şansal, uçakta gözaltına alınmış ve uçaktan inerken linç girişimine uğramıştı. Şansal'ı lince kalkışanların kimler oldukları ve aprona uçağın yanına kadar nasıl geldikleri sorgulanmıştı. Bazı iddialara göre, yer görevlileri oldukları ileri sürülen bu kişilerin belirlenmesi için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) soruşturma başlatıldığını duyurdu.


DHMİ tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:


“02 Ocak 2017 gece saatlerinde KKTC’den sınır dışı edilerek İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirilen Barbaros Şansal’a, darp girişiminde bulunulduğu öğrenilmiştir. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir. Sıkı güvenlik tedbirlerinin her zaman çok titiz bir şekilde uygulandığı Atatürk Havalimanı uçak park alanlarına, yolcu ve görevlilerin haricinde kimsenin ulaşmasına imkân bulunmamaktadır. Nitekim bu darp girişimi esnasında da aprona dışarıdan kimsenin girmediği tespit edilmiştir. Bu olayda, Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri kapsamında herhangi bir ihmal ve zafiyet kesinlikle söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Barbaros Şansal'a linç girişimi


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS