Başbakan Davutoğlu'dan Azerbaycan mesajı

Başbakan Davutoğlu'dan Azerbaycan mesajı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:


Bize ne baskı yaparlarsa yapsınlar, AK Parti teşkilatı tüm gücüyle ayaktadır ayakta olacaktır.


Terör örgütü AK Parti'ye saldırıyor, biliyorlar ki AK parti grubu tüm Türkiye'yi temsil ediyor. Bize ne baskı yaparlarsa yapsınlar, AK Parti teşkilatı tüm gücüyle ayaktadır ayakta olacaktır. Terörle mücadele kapsamında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.


Türkiye Ermenistan saldırılarını yakından takip ediyor


Dağlık Karabağ'daki Ermenistan'ın saldırılarını yakından takip ediyor ve lanetliyoruz. Azerbaycan'ın haklı davasına desteğimize bugünden sonra da devam edeceğiz.


78 milyon Azerbaycan'ın yanında


Can Azerbaycan'ın işgal altındaki tüm toprakları kurtulana kadar biz de 78 milyon olarak Azerbaycan'ın yanında olacağız. Can Azerbaycan'ın kaybettiği her şehit bizimdir. Bütün dünya bilmelidir ki Türkiye, Ermenistan'ın saldırganlığı karşısında can Azerbaycan ile omuz omuza durmaya kıyamete kadar devam edecektir.


"Korkmadık, asla da korkmayacağız"


Doğu ve Güneydoğu'da insanlarımız terör örgütüne asla destek olmayacaklarıını açık bir şekilde ortaya koymuştur. Halka zulüm eden terör örgütüne asla geçit vermeyen Diyarbakırlı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Öyle ki biz gitmeden önce günlerce bizi protesto etmek için gösterilere çağırdılar. Başbakan Diyarbakır'a geliyor kepenk kapatın dendi. Halk ise Başbakan Ankara'dan geliyor dediler ve bağırlarını açtılar. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz asla korkmadık, asla da korkmayacağız.


"Sur da, Diyarbakır da sonsuza kadar bu vatanın bir parçasıdır"


İnsanların eline silah vererek canlara kastedenler bizi birbirimizden ayıramaz. Biz teröre karşı da terörün açtığı yaraları sarmak için de vatandaşlarımızın yanındayız. Medeniyetimizin ışık şehiri Diyarbakır'ı asla onlara teslim etmedik, etmeyeceğiz. Nasıl yüreğimiz son ana kadar ayrılmaz bir parçaysa Sur'da Diyarbakır da bu vatanın ayrılmaz bir parçasıdır.


"Sur'un yeniden yapılanmasında 3 önceliğimiz var"


Birinci önceliğimiz Sur'daki vatandaşlarımız ev sahibi yapmak, ikinci önceliğimiz Sur'un tarihi dokusunu koruyarak yeniden imar etmektir. Üçüncüsü ise ticaret erbabının ticaretini canlandırmaktır. Çarşı kültürü özenle korunacak ve Diyarbakır mimarisine uygun bir şekilde yeniden inşa edilecek.


"Diyarbakır'dan Irak ve KKTC'ye direk uçuş başlıyor"


10 Nisan'da hem Erbil'e 1 Mayıs'ta da Ercan Havalimanı'na uluslararası seferler başlatıyoruz. Hem Irak'a hem de KKTC'ye uçuşlar başlayacak. Böylelikle Diyarbakır Havalimanı uluslararası bir kimliğe sahip olacak.


"Terörden geri dönüş yoktur, asla da olmayacaktır"


AK Parti iktidarları olarak teröre karşı güvenlik enstrumanları ile siyaseti birlikte işletmeye çalıştık. Biz demokratik adımlarla huzur ortamı oluşturmayas çalışırken terör örgütü hendekler kazdı. Türkiye'nin terör belasından kurtulması içn hükümetimiz istikrarlı bir siyaset yürütmüştür ve milletimiz de destek vermiştir. Terörle mücadeleden geri dönüş yoktur ve asla da olmayacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS