Başbakan Davutoğlu'ndan Türk Bayrağı açıklaması

Başbakan Davutoğlu'ndan Türk Bayrağı açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile ABD'de yaptığı görüşmede, masada İran İslam Cumhuriyeti bayrağı olmasına karşın, Türk Bayrağı'nın yer almamasıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

Davutoğlu, CHP ve MHP'nin tepkilerini 'Ucuz bir polemik' olarak yorumladı ve "Bir kere burası karşılıklı ziyaretlerle gerçekleşen toplantılar zemini değil. Biz onların mekanına gittik. Dikkat ederseniz bayrak da masaya konan sembolik mahiyettedir. Bu tür görüşmelerde bazen bayrak oluyor, bazen olmuyor" dedi.


Başbakan ABD'de HDP'ye yüklendi!


Başbakan Davutoğlu Çipras'la görüştü


Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Türk Bayrağı' polemiğiyle ilgili soruya şu yanıtı verdi:


"Ucuz bir polemik. Bir kere burası karşılıklı ziyaretlerle gerçekleşen toplantılar zemini değil. Biz onların mekanına gittik. Dikkat ederseniz bayrak da masaya konan sembolik mahiyettedir. Bir kere İran cumhurbaşkanı olması hasebiyle ziyarete giden benim. Cumhurbaşkanı başbakan protokol ilişkisi bağlamında söylüyorum. Bazılarında bayrak oluyor, bazılarında olmuyor. Bazen de hiç bayrak olmuyor. Bizim bayrağımızı nasıl dalgalandırdığımıza da cümle alem şahittir. Seçim öncesi gülünç duruma düşürür insanları."


Muhalefet eleştirmişti


Davutoğlu ile Ruhani'nin görüşme masasında İran İslam Cumhuriyeti’nin bayrağı olmasına rağmen Türk Bayrağı'nın yer almaması muhalefetin tepkisini çekmişti. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, twitter hesabından Başbakan Davutoğlu'na, "Sayın Başbakan, yabancı bir devletle yaptığın görüşmede Türk Bayrağı neden yoktu? Sen kimi temsil ediyordun?" soruusunu sormuş, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem de Davutoğlu'nun cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi vermişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS