Başbakan Davutoğlu'nun Gaziantep'teki esnaf ziyaretinde olay çıktı

Başbakan Davutoğlu'nun Gaziantep'teki esnaf ziyaretinde olay çıktı

Başbakan Davutoğlu'nun Gaziantep'teki esnaf ziyaretinde olay çıktı

Başbakan Davutoğlu Gaziantep'te Bakırcılar Çarşısı'nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında AKP'lilerle MHP'liler arasında gerginlik çıktı. Çarşıda seçim çalışması yapan MHP'liler ziyaret nedeniyle çarşıdan çıkarılmak istendiklerini öne sürdü. Sözlü tartışmaların yaşandığı olay güvenlik güçlerinin MHP'lileri çarşıdan uzaklaştırmasıyla son buldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Gaziantep'te Bakırcılar Çarşısı'ndaki esnaf ziyareti sırasında gerginlik yaşandı. Aynı anda seçim çalışması yapan MHP'li adaylar ve partililer çarşıdan çıkarılmaya çalışılınca çarşının içi bir anda karıştı. MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan “Gerek emniyet güçleri gerekse Başbakan'ın yanındaki AKP yetkilileri arkadaşlarımıza sözlü ve fiili saldırıda bulundular.” dedi.

Erdoğan'dan Ankara yorumu: "Burada DAEŞ de var, PKK da var, El Muhaberat var, PYD var"

Şehit er Recep Beycur'un kuzeni Ömer Bulur için 16 yıl hapis istemi

15 yaşındaki çocuk, Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gaziantep temasları kapsamında esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Davutoğlu'nun Bakırcılar Çarşısı esnafını ziyaret ettiği esnada MHP'li adayların da seçim çalışması için alanda bulunması gerginliğe sebep oldu. İddialara göre, MHP'liler alandan çıkarılmaya çalışıldı ve AK Partililer ile aralarında sözlü tartışma yaşandı. Olayın ardından MHP'liler güvenlik güçleri tarafından Bakırcılar Çarşısı'ndan uzaklaştırıldı.

Olayın yaşandığı esnada alanda olan MHP Gaziantep milletvekili adayı Menderes Şahin, “AKP'nin yöneticileri bizim oraya gelişimizi çekemediler. Çalışma yaparken bizi çıkartmak istediler. Bazı arkadaşlarımızı tartaklamışlar. Güvenlik görevlisi arkadaşlar da onların baskısı altında zor durumda kaldı. Sonra biz olayı yatıştırdık, ilerledik.” dedi.

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan da kendilerinin esnaf ziyaretini 3 gün önceden planladıklarını ifade ederek, “Başbakan geliyor diye arkadaşlarımızı alandan çıkartmak istediler. Böyle bir şey olamaz. Burası bizim memleketimiz. Daha önce planladığımız şekilde demokratik kültürle bizim esnaf ziyaretimize devam etmemiz gerekiyordu. Gerek emniyet güçleri gerekse Başbakan'ın yanındaki AKP yetkilileri arkadaşlarımıza sözlü ve fiili saldırıda bulundular. Biz bu memleketin sahibiyiz. Onlara rağmen esnaf ziyaretimize devam ediyoruz. Bizim özgürce, bağımsız bir şekilde propaganda yapmamıza ne AKP'nin trollerinin gücü yetebilir ne de AKP zihniyetinin gücü yetebilir. MHP, 1 Kasım'da iktidara gelecek ve ülke huzur bulacak. Huzursuzluğun kaynağı AKP ve Davutoğlu'nun ta kendisidir.” ifadelerini kullandı.