Başbakan Erdoğan: "Operasyon yapılacak ülke değiliz"

Başbakan Erdoğan: "Operasyon yapılacak ülke değiliz"

Konya'da toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. İstedikleri kadar çirkin yollara tevessül etsinler, çirkin ittifaklar içine girsinler. Türkiye üzerinde operasyon yapılacak bir ülke değildir. AK Parti hükümeti buna izin vermez" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde, toplu açılış töreninde konuşuyor.


Konuşmasına Mevlana Celaleddin Rumi'yi anarak başlayan Erdoğan, Ankara'daki helikopter kazasında ölen askerlere rahmet, yakınlarına ve TSK'ya başsağlığı dileyerek başladı. Erdoğan, Konya'daki konuşmasında Necmettin Erbakan'ı da andı ve rahmet diledi.Erdoğan konuşmasının satırbaşları şöyle:


"Aziz milletimiz arkamızda olduğu sürece hak yolunda yürümeye, hakkı savunmaya, hak yolunda mücadele vermeye devam edeceğiz.""Güveninize asla halel getirmeyeceğim""Burada Konya'da bir kez daha söz veriyorum. Sizin itimadınıza, güveninize asla halel getirmeyeceğim. Sizin açtığınız yoldan, çizdiğiniz istikametten asla ayrılmayacağız. Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. Siz arkamızda olduğunuz sürece Allah'ın izniyle geri adım atmayacağız. Haktan ve hak mücadelesinden ayrılmayacağız.""İstedikleri kadar çirkin yollara tevessül etsinler""İstedikleri kadar çirkin yollara tevesssül etsinler, çirkin ittifaklar içine girsinler. Buradan bir kez daha Konya'dan tekrar ediyorum; Türkiye'de artık söz karar, yetki milletindir. Mühür milletin elindedir.""Arkasına karanlık odakları alanlar...""Arkasına karanlık odakları, çeteleri alanlar bu ülkeye, bu millete istikamet veremeyecekler. Arkasına sermayenin, medyanın gücünü alanlar bu ülkenin istikametini değiştiremezler. Arkasına Türkiye içinde ve dışında bir takım karanlık güçleri alanlar, Türkiye'nin ayarlarıyla oynayamazlar, istikametini değiştiremezler.""Türkiye üzerine operasyon yapılacak bir ülke değildir""Türkiye üzerinde operasyon yapılacak bir ülke değildir. Bu milletin iktidarı olarak AK Parti hükümeti buna izin vermez.""Kimin ne hesabı varsa, 30 Mart'ta seçim var""Kimin ne hesabı varsa, 30 Mart'ta seçim var. O seçime girsinler, orada hesaplarını görsünler. Seçimlere girsinler, milletle orada görüşsünler. Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsaade etmeyiz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değil. Çiğnenecek üçüncü sınıf bir kabile devleti değildir."

"İçerden ya da dışardan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz. Benim ülkemde çirkin tuzaklar kuramaz. Saldırılar, tuzaklar bu millete diz çöktüremedi, bundan sonra da çektiremez."


"Çok enteresandır. Birilerinin topu tüfeği varsa, hilesi hurdası varsa, neyi olursa olsun bizim Allah’ımız var. Bize o yeter. Bize millet yeter millet, siz yetersiniz. Allah bes bâki heves."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS