hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Başbakan Yıldırım: Kamyonlar, TIR'lar yarından sonra şehir içine giremeyecek

  Başbakan Yıldırım: Kamyonlar, TIRlar yarından sonra şehir içine giremeyecek
  expand

  Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kuzey Çevre Yolu açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. Köprüden geçen bütün kamyonlar, otobüsler ve TIR'lar yarından sonra şehir içine giremeyecek. Hepsi 'Yavuz' diyecek” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Boğazı'na üçüncü olarak inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

  Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldı. İşte açılıştan kareler

  İstanbullular dikkat! Servis, taksi, minibüs, dolmuş ücretleri arttı

  Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'a yeni bir gerdanlık taktıklarını belirterek, “Bu güzel eserin açılışı için dost ve kardeş ülkelerden gelen hükümet ve devlet başkanları sevgili misafirler, İstanbullular hoşgeldiniz. 26 Ağustos 1071. 15 Temmuz'da Türkiye'nin geleceği için demokrasinin yaşaması için canını seve seve veren şehitlerimizin ruhu şad oldun. Sevgili İstanbullular 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne ilave olarak İstanbul'a yeni gerdanlık takıyoruz. Yavuz Sultan Selim geliyor. Bugün 26 Ağustos Gazi'nin başlattığı büyük taaruzun yıl dönümü. Allah'ın izniyle galibiyet bizimdir, galibiyet bizim olacaktır inşallah. İstanbul bir köprü şehridir, köprüler şehridir. Kıtaları, medeniyetler, kültürleri birbirine bağlayan bu eşsiz şehir 79 milyonun özetidir” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "İstanbul'un trafiği rahatlayacak"

  Köprünün yarın hizmete açılacağını belirten Başbakan Yıldırım, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü yarın hizmete girecek. Köprüden geçen bütün kamyonlar, otobüsler, TIR'lar artık yarından sonra şehir içine giremeyecek. Hepsi 'Yavuz' diyecek. Böylece İstanbul'un trafiği de biraz daha rahatlayacak" açıklamasında bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow