Basınçlı hava kompresörlerinin çalışma prensibi

Basınçlı hava kompresörlerinin çalışma prensibi

Basınçlı hava kompresörlerinin çalışma prensibi

Atmosferdeki havayı tıpkı yay gibi sıkıştırıp basınçlı hava üreten makineye kompresör denir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

basınçlı hava kompresörü çözümleri firmalara büyük kolaylık sağlar.

BASINÇLI HAVA KOMPRESÖRÜ NASIL ÇALIŞIR?

Kompresörler farklı modeller olarak ve farklı basınç aralıklarında hizmet verir. Bir basınçlı hava kompresörü modelleri zorlu çalışma alanlarında dayanıklılığını korumaktadır. Firmanızın basınçlı hava ekipmanı ihtiyaçları için uygulama alanınıza kompresörlerle verimlilik kazandırabilirsiniz.

BASINÇLI HAVA KOMPRESÖRÜ CİHAZININ KADEMELERİ

Basınçlı hava kompresörleri iki veya üç kademelidir. Alçak basınç sisteminde oluşacak olan havayı kompresör ara soğutucuya aktarır. Depo içerisinde düzenli olarak su buharı oluşur. Bu, pnömatik sistemler için sorun yaratır. Bu duruma karşı deponun alt bölgesinde tahliye vanası yer alır ve ayıklama işlemi için bu kısım kullanılır. Depodaki hava, nemlendirici ya da kurutucu olarak işe yarar. Kurutucu hava için kompresör nemi ayrıştırır. Piston hareketi için kompresör motorlarının farklı güçlere sahip çeşitleri bulunur. Bu nedenle işletmenin ihtiyacına göre bir makine seçimi önemlidir. Kompresörler farklı aralıklarda basınç üretir. En yaygın olarak kullanılmakta olan basınç 0-12 bar aralığıdır. Ancak ihtiyaca göre daha büyük boyutlu kompresörler de mevcuttur.

 

BASINÇLI HAVA KOMPRESÖRLERİNİN BAKIMI VE TAMİRİ

Basınçlı hava kompresörü modellerinin fiyatları nedeniyle bu cihazların bakımının ve tamirinin önemi büyüktür. Haftalık olarak, aylık ya da yıllık bakımlar hayati öneme sahiptir. Ayrıca kompresörün yaz ve kış mevsimlerine göre de bakımı yapılmaktadır. Bakım yapılmadığı takdirde problem yaşayabilir ve bir uzmana danışmak zorunda kalabilirsiniz. Arızalanan kompresör parça değişimi de gerektirebilir. Ayrıca basınçlı hava kompresörlerinin kullanıldığı alanın temizliği de son derece önemlidir. Çok tozlu yerlerde bu makinelerin kullanılmaması gerekir. Kompresör arızalarında en kaliteli hizmeti alabileceğiniz 7/24 bakım, servis ve yedek parça hizmeti veren kompresör üreticilerini tercih etmekte fayda var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İLANDIR