Başsavcı Tüten: Otopsi yardımcılığını emekli imamlar yapıyor

Başsavcı Tüten: Otopsi yardımcılığını emekli imamlar yapıyor

Batman'da düzenlenen 12'nci Uluslararası Anadolu Adli Bilimler Kongresi'nde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, adli tıp doktorlarıyla birlikte yardımcı hizmetlerin de adli tıp hizmetine girmesi gerektiğini savunarak, "Otopsi yardıcısı emekli imamlardan oluşuyor. Emekli imamlar kesme işlemi yapıyor" dedi.

Merkez kampüs konferans salonundaki kongreye, Vali Azmi Çelik, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten ve uzman akademisyenler katıldı.


Açılış konuşmasını Ankara Üniversitesi Adli Tıp uzmanlarından Prof. Dr. Hamit Hancı yaparken, Batman Üniversitesi Rektörü Abdusselam Uluçam da bir konuşma yaptı.


Bugün başlayan ve iki gün sürecek 12'nci Uluslararası Anadolu Adli Bilimler Kongresi'ne, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten'in açıklamaları damgasını vurdu. 


İşte Diyarbakır Cezaevi'ndeki işkence yöntemleri


Adli Tıp çalışanı sayısının yetersizliğine dikkat çeken Tüten, "Adli tıpçı doktorların yanı sıra yardımcı hizmetler de bir an önce adli tıp hizmetine girmeli. Otopsi yardımcısı emekli imamlardan oluşuyor. Bu emekli imamlar, kesme işlemi yapıyor. Batman'da tek hekimle adli tıp işlemleri yapılıyor. 700 bin nüfusa ulaşmış bir yerde, tek hekimle adli tıp hizmetlerinin verilmesi çok da mantıklı değil. Bu konu bir an önce değerlendirilip, hekim sayısı ve yardımcı personel sayısı arttırılmalıdır" dedi.


10 yaşındaki öğrencisiyle evlenmek istedi!


Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız silahlı saldırıya uğradı


Ahmet Davutoğlu: 'Fail tespit edildi'

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS