Bayrağı da bayrak direğini de çaldı

Bayrağı da bayrak direğini de çaldı © DHA

Antalya'da bir iş yerine asılan bayrağın 2 gün önce çalınmasının ardından yeniden asılan bayrak bu kez bayrak direğiyle birlikte çalındı. Çalışanların haber vermesi üzerine inceleme başlatan polis, niyetinin ne olduğu anlaşılamayan şüphelinin güvenlik kamerası görüntülerini buldu.

Muratpaşa ilçesindeki Zerdalilik Mahallesinde bulunan bir damacana su bayiinin önündeki Türk bayrağı çalındı. Sabah çalışanların geldiğinde fark ettiği hırsızlık olayında sadece bayrağın değil, bayrak direğinin de çalındığı görüldü. 

Haber verilmesi üzerine hırsızlığın gerçekleştiği iş yerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri sevk edildi. İş yerinde ve çevrede bulunan güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüphelinin görüntülerine ulaştı.

İş yeri çalışanlarından Ahmet Buldu, "Bayrağı önce basit bir şekilde direğe asmıştık. 8 Temmuz gecesi köpeğiyle gelen kişi bayrağı söküp gitmiş. Bu kez sıkı bir şekilde monte edip astık. Gelen kişinin, bir süre uğraşın ardından direğiyle söküp gittiğini gördük. Neden böyle bir şey yaptığına anlam veremediğimiz gibi niyetini de bilmiyoruz. Bayrağı seviyorsa gelsin dükkandan verelim. Başka bir niyeti varsa buna izin vermeyiz" diye konuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS