Bayram hangi gün, bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak?

Bayram hangi gün, bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak?

2020 Ramazan Bayramı öncesi geri sayım sürüyor. Bayram tarihi ile birlikte bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün süreceği de merak edilip araştırılanlar arasında yer alıyor. Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek? 2020 Ramazan Bayramı ne zaman? İşte, merak edilen detaylar…

Ramazan Bayramı ne zaman? Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek? Bayramın yaklaşmasıyla birlikte bu iki sorunun da cevabı en çok merak edilip araştırılanlar arasında yer alıyor. Peki, bayramda kaç gün sokağa çıkma yasağı var? Bayram ne zaman? Akıllardaki tüm sorular Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından cevabını buldu. İşte, detaylar…

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN, HANGİ GÜN BAŞLIYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre Ramazan Bayramı 2020 yılında 24 Mayıs 2020 Pazar günü başlayacak. 25 Mayıs 2020 Pazartesi ve 26 Mayıs 2020 Salı günü de devam edecek olan bayram bu yıl diğer özel günlerde olduğu gibi Coronavirus gölgesinde olacak. 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü ise Arife Günü olarak idrak edilecek.

BAYRAMDA 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Arife günü ve bayramın ilk üç gününde 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 

İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama:

Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilecek hususları içeren rehberler yayımlandı. İş yerlerinin girişlerine çalışma saati, kullanım alanı ve aynı anda içeride bulunabilecek müşteri sayısını gösteren kapasite bilgisi afişleri asılacaktır. Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS