Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? 15 – 16 Ağustos Perşembe Cuma tatil mi?

Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? 15 – 16 Ağustos Perşembe Cuma tatil mi?

Kurban Bayramı bir gün sonra başlıyor. Bayramın yaklaşmasıyla birlikte tatil planı yapanlar veya tatil planı yapacaklar bayram tatili süresinin 9 gün olup olmadığını yani 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günün tatil ilan edilip edilmediğini merak ediyor. Konuyla ilgili yetkililerden geçtiğimiz haftalarda peş peşe açıklamalar geldi. Peki, Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu mu? İşte detaylar…

Kurban Bayramına bir gün kaldı. Cumartesi günü Arife, Pazar günü ise bayramın birinci günü… Tatil planı yapacaklar veya tatil sürelerini uzatmak isteyenlerin merak ettiği soruların başında ise bayram tatili 9 gün oldu mu? sorusunun cevabı var. Peki, 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günleri tatil oldu mu? İşte detaylar…


BAKANLAR’DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMA GELDİ


Kurban Bayramı tatilinin 9 gün yapılma amaçları arasında ilk sırada turizme katkı sunması hedefleniyor. Konuya vurgu yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 9 gün tatil talepleriyle ilgili şunları söyledi:


Zaten yerlerin çoğu da dolu. Ben öğrendim otelci arkadaşlardan. Öyle bir ihtiyaç (Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması) olduğunu da sanmıyorum. Kabinenin vereceği bir karar, benim şahsen Bakanlık olarak karar verebileceğim bir konu değil ama ihtiyaç da kaldığını sanmıyorum. Zaten Bodrum'da otellerin hepsi dolu.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla ilgili “Bayram tatilinin uzamasına olumlu bakmıyorum.” yanıtını vermişti.


Bayramın 9 gün olması için Bakanlar Kurulu tarafından karar alınması gerekiyor. Ancak bu yönde henüz bir karar alınmadı. Yani Kurban Bayramı tatili 14 Ağustos Çarşamba gün bitimiyle birlikte sona erecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS