Bayram tatili kaç gün? İşte çalışanlar için 9 gün formülü

Bayram tatili kaç gün? İşte çalışanlar için 9 gün formülü

Bayram tatili süresi Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatil planı yapan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Bayram tatilinin 9 gün olarak ilan edilmemesi durumunda çalışanlar toplamda 5 gün tatil yapmış olacaklar. Peki, bayram tatili süresi ile ilgili kim neler söyledi ve tatil kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili ile ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da geçtiğimiz günlerde iki önemli isimden değerlendirme gelmişti. İlk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tatilin 9 güne çıkarılmasına olumlu bakmadığını ifade etmişti.


Hükumet kanadından ikinci açıklama ise Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan geldi. Bakan Ersoy, tatil süresinin 5 gün ve 9 gün olması arasında önemli bir fark bulunmadığını hatırlatarak birçok bölgedeki hotelin doluluk oranının yüksek olduğunu dile getirdi.


ÇALIŞANLAR İÇİN 9 GÜN TATİL FORMÜLÜ


Yeni bir açıklama gelmemesi durumunda tatil süresi 5 gün olacak. Ancak 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günleri için senelik izin kullanan kişiler 2 gün senelik izin alarak bayram tatili süresini 9 güne çıkarabilecekler.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS