Bayramda otobüs, metro, metrobüs ve vapur ücretsiz mi?

Bayramda otobüs, metro, metrobüs ve vapur ücretsiz mi?

Ramazan Bayramı coşkusu şimdiden yurdun dört bir yanında hissediliyor. Bayram nedeniyle büyüklere ziyarete gidilip hayır duaları alınacak. Bununla birlikte izin gününün keyfini çıkarmak isteyenler de sevdikleriyle birlikte dışarı da vakit geçirecekler. Peki, bayramda toplu taşıma yani metobüs, metro, otobüs ve vapur ücretsiz mi? İşte, cevabı…

Bayramda sevdiklerini ziyaret etmek isteyenler ve dışarda vakit geçirecek olanlara İBB’den müjdeli haber geldi. Konuyla ilgili çıkan haberler sonrası özellikle İstanbul’daki vatandaşlar, “Bayram’da toplu taşıma ücretsiz mi?” “Metrobüs ücretsiz mi?” ve “Metro ücretsiz mi?” sorularının cevabını araştırmaya başladı. Peki, bayramda otobüs, metro ve metrobüs ücretsiz mi? İşte cevabı…


BAYRAM’DA İBB’DEN MÜJDE


İBB Meclis’i aldığı kararla Ramazan Bayramı’nda belediye bağlı tüm toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını duyurdu. Alınan karar gereği; metro, metrobüs, İETT otobüsleri ve şehir hatları vapurları 4, 5 ve 6 Haziran günleri ücretsiz olacak.


İETT, 4 BİN 524 ARAÇLA HİZMET VERECEK


İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, bu yıl 4-5-6 Haziran 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vermesi yönünde karar aldı. Bu kapsamda yolcularımız bayram boyunca İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil olan; İETT, Özel Halk Otobüsleri, Otobüs A.Ş., Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Metro, Hafif Metro, Tramvay, Füniküler, Teleferik, Nostaljik Tramvay ve Tünel’den kartlarını okutarak ücretsiz olarak yararlanabilecek. Bayram süresince İETT; 4 bin 524 araç, 42 bin 062 sefer ile hizmet verecek. Yoğunluk durumuna göre ilave seferler yapılacak.


RAMAZAN BAYRAMI’NA ÖZEL SEFER SAATİ UYGULANACAK


İETT otobüslerinde 3 Haziran Arife günü Cumartesi günü geçerli olan sefer tarifesi uygulanırken 4-5-6 Haziranı kapsayan bayram günlerinde bayram için özel olarak oluşturulan sefer tarifesi uygulanacak. Yolcularımız sefer saatlerine İETT’nin resmi web sitesi www.iett.istanbul adresinden ulaşabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS