Son Dakika

Bayramda şehirler arası seyahat yasağı var mı? Ramazan Bayramı’nda seyahat yasağı olacak mı? Gözler Kabine Toplantısı kararında!

A A

22.04.2021 - 10:18 Son Güncelleme:

Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağının güncellenmesiyle birlikte seyahat yasağı var mı sorusu gündem oldu. Özellikle Ramazan Bayramı’nda seyahat yasağı olup olmayacağı merak ediliyor. Peki, bayramda şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Bayramda şehirler arası seyahat yasağı var mı? Ramazan Bayramı’nda seyahat yasağı olacak mı? Gözler Kabine Toplantısı kararında!

Son Kabine Toplantısı sonrasında hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri yeniden düzenlendi ve genelgede seyahat yasağıyla ilgili de detaylara yer verildi.  Bakanlığın yayımladığı genelgede kısıtlamalara dair tüm ayrıntılar açıklandı. Şehirler arası seyahat yasağı hakkında ise şu ifadeler yer aldı:

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın toplu ulaşım vasıtaları dışında şehirlerarası seyahatlerine izin verilmeyecek.

Herhangi bir zorunlu hali bulunmayan kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahatleri ancak toplu ulaşım araçları (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) kullanılmak suretiyle mümkün olacak. İşi ile ilgili illiyetini belgeleyen toplu ulaşım araçlarının görevlileri ile şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz eden kişiler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA SEYAHAT YASAĞI OLACAK MI?

Tam kapanma haberleri ve bayramda seyahat yasağı Kabine Toplantısı kararlarını bekleyen milyonların gündeminde yer almaya devam ediyor. 60 binlere ulaşan vaka sayısını düşürmeye yönelik atılan adımları duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, iyileşme sağlanmaması halinde daha sıkı önlemlerin alınacağını bildirdi.

Koronavirüs önlemleri devam ederken, gözler bayramda şehirler arası yasak durumuna çevrildi. Ancak Cumhurbaşkanlığı Ramazan Bayramı ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı. Kabine Toplantısı'nda konunun istişare edilmesi bekleniyor.