Bayramda sokağa çıkma yasağı 4 gün mü, 9 gün mü?

Bayramda sokağa çıkma yasağı 4 gün mü, 9 gün mü?
Genelgeye göre sokağa çıkma yasağına uymayanlara Umumi Hıfzısıhha Kanunu'nun 282. maddesi uyarınca 250 liradan 1000 liraya kadar para cezasının yanı sıra, aykırılığın durumuna Türk Ceza Yasası'nın 195. maddesine göre hapis cezasına kadar yaptırım uygulanabilecek.

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Uzun süredir kamuoyunun gündeminde bu sorunun cevabı var? Malum olduğu üzere Corona virüsü tedbirleri kapsamında 19 Mayıs da dâhil olmak üzere 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Peki, bayramda 9 gün veya 4 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte, merak edilen sorularla ilgili detaylar…

Bayramda sokağa çıkma yasağı 9 gün mü olacak? Bayramda sokağa çıkma yasağı 4 gün mü olacak? Merak edilen sorular bu akşam kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından cevabını buldu. Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı 4 gün mü, 9 gün mü olacak? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın detayları...

BAYRAMDA 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Arife günü ve bayramın ilk üç gününde 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 

İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama:

Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilecek hususları içeren rehberler yayımlandı. İş yerlerinin girişlerine çalışma saati, kullanım alanı ve aynı anda içeride bulunabilecek müşteri sayısını gösteren kapasite bilgisi afişleri asılacaktır. Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS