Bayramda toplu ulaşım ücretsiz mi, metro, metrobüs ve otobüs bedava mı?

Bayramda toplu ulaşım ücretsiz mi, metro, metrobüs ve otobüs bedava mı?

Ramazan Bayramı içerisinde seyahat etmek isteyen kişiler “bayramda toplu ulaşım ücretsiz mi?” sorusuna yanıt arıyor. İBB’den bayram öncesi yapılan açıklama ise bu soruyu yanıtlamıştı. Peki, 4-56 Haziran tarihlerinde metro, metrobüs ve otobüsler bedava mı?

Bayramda toplu ulaşım araçlarını kullanmak isteyen kişiler Ramazan Bayramı boyunca uygulanacak olan tarifeyi araştırmaya devam ediyor. İBB tarafından geçtiğimiz günlerde alınan kararla bayram boyunca toplu ulaşımın nasıl olacağı açıklanmıştı. İşte İBB’nin aldığı karar ve diğer detaylar..


İBB’DEN ÜCRETSİZ ULAŞIM MÜJDESİ


İBB Meclis’i aldığı kararla Ramazan Bayramı’nda belediye bağlı tüm toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını duyurdu. Alınan karar gereği; metro, metrobüs, İETT otobüsleri ve şehir hatları vapurları 4, 5 ve 6 Haziran günleri ücretsiz olacak.


İETT, 4 BİN 524 ARAÇLA HİZMET VERECEK


İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, bu yıl 4-5-6 Haziran 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vermesi yönünde karar aldı. Bu kapsamda yolcularımız bayram boyunca İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil olan; İETT, Özel Halk Otobüsleri, Otobüs A.Ş., Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Metro, Hafif Metro, Tramvay, Füniküler, Teleferik, Nostaljik Tramvay ve Tünel’den kartlarını okutarak ücretsiz olarak yararlanabilecek. Bayram süresince İETT; 4 bin 524 araç, 42 bin 062 sefer ile hizmet verecek. Yoğunluk durumuna göre ilave seferler yapılacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS