Bayramın ikinci günü bugün market ve bakkallar açık mı?

Bayramın ikinci günü bugün market ve bakkallar açık mı?

25 Mayıs Pazartesi bugün yani bayramın ikinci günü market ve bakkallar açık mı? Gün içerisinde ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler bu sorunun cevabını araştırıyor. Peki, bugün bakkallar ve marketler açık mı? Merak edilen sorular İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede cevabını buldu. İşte, araştırılan sorunun cevabı…

Bugün bakkallar açık mı? Bugün marketler çalışıyor mu? Gün içerisinde market ihtiyaçlarını gidermek isteyenler tarafından merakla araştırılıyor. Bununla birlikte geçtiğimiz Cumartesi yani arife günü market ve bakkallar açıktı. Merak edilen detaylar İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede cevabını buldu. Peki, bugün market ve bakkallar açık mı? İşte detaylar…

BAYRAMDA MARKETLER AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre Arife günü yani dün market ve bakkallar açıktı. Ancak bugün market ve bakkallar kapalı olacak. Öte yandan sadece bugün değil 26 Mayıs günü de 81 ilde market ve bakkallar kapalı olacak.

Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar

Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla;

a) Market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler;

a.1- Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21.05.2020 Perşembe ve 22.05.2020 Cuma

günü market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

a.2- Kısıtlamanın olduğu 23.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

a.3- 24.05.2020 Pazar, 25.05.2020 Pazartesi ve 26.05.2020 Salı günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS