MSB ASAL bedelli askerlik 4. celp sonuç sorgulama öncesi önemli açıklama!

MSB ASAL bedelli askerlik 4. celp sonuç sorgulama öncesi önemli açıklama!

2018 bedelli askerlik celp dönemlerinin ne zaman açıklanacağı başvurularını tamamlayan adaylar tarafından merak konusu oldu. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MSB Hulusi Akar 2 tarihi işaret etti. Peki, bedelli askerlik yerler e-Devlet ASAL’da ne zaman sorgulanabilecek?

Bedelli askerlik 4. celp dönemi sonuç sorgulama işlemleri için çok kısa bir süre kaldı. Yarım milyonu aşkın asker adayının merakla beklediği sonuçlar Milli Savunma Bakanlığı’nın e-Devlet kapısında yer alan ASAL sonuç işlemlerinden öğrenilebilecek. İşte Hulusi Akar’ın celp dönemleri açıklaması ve bedelli ile ilgili tüm detaylar…

Milli Savunma Bakanlığınca belirlenen celp dönemleri Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ve ulusal yayın yapan radyo ve televizyon kanalları ile "www.asal.msb.gov.tr" adresinden duyurulacak. Yapılacak duyuru Askerlik Kanunu'nun 25 ve 45'inci maddeleri gereği yükümlülere tebliğ mahiyetinde olacak.

HULUSİ AKAR'DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Bedelli askerlikte başvuruların 3 Kasım'da sona erdiği hatırlatılarak, başvuru rakamına ilişkin soru üzerine Bakan Akar, şu karşılığı verdi: "Şu anda işlemlerini tamamayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili hem eğitim tarihleri hem de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu ayın sonunda, en geç aralık ayının başında bunlar tamamen açıklanacak. Önemli bir husus da müracaatlarını yaparak ödemelerini tamamlayan vatandaşlarımızın askerlik şubelerinde işlemlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Ona göre gençlerimizin ellerini çabuk tutuk işlemlerini yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yeni askerlik sistemine yönelik çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor.

BEDELLİ SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB ASAL yükümlülüğü altına girecek askerleri belirlerken çeşitli meslek gruplarını göz önünde bulundurabiliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarla öğretmenlerin ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için öğretmen olan asker adaylarının belirli tarihlerde yükümlülüklerini yerine getirebilecekleri belirtilmişti. Uzun zaman sonra bedelli askerliğe talebin bu kadar yoğun olması ve rakamın yarım milyonu aşması nedeniyle sınıflandırma sürecinin uzadığı düşünülüyor. Yapılan başvuruların değerlendirilerek ASAL tarafından yakın zamanda askerlik yeri sonuç sorgulama işlemlerinin aktif hale getirilmesi bekleniyor. Hulusi Akar da yaptığı açıklamada Kasım sonu ve aralık başını işaret etmişti.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS