Bedelli askerlik 4. celpde son durum ne? Celp dönemleri ne zaman açıklanacak?

Bedelli askerlik 4. celpde son durum ne? Celp dönemleri ne zaman açıklanacak?

Bedelli askerlik celp dönemleri ile ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 4. celp için tarih aralığı verdi. Yarım milyonu aşan başvuru sayısının ardından asker adayları sınıflandırmanın yapılacağı tarihi beklemeye başladı. Peki, bedelli askerlik sonuçları ne zaman açıklanacak ve 4. celp dönemi sınıflandırması nereden öğrenilebilecek?

Bedelli askerlik 4. celp dönemi açıklanma tarihi ile ilgili Hulusi Akar’dan önemli bir açıklama geldi. Milli Savunma Bakanlığı’nın e-Devlet kapısında yer alan ASAL sonuç sorgulama işlemleri üzerinden ilan edilecek celp dönemleri önümüzdeki günlerde duyurulacak. Hulusi Akar celp dönemlerinin kasım sonunda ya da aralık başında açıklanacağını belirtti. İşte süreçte son durum…

HULUSİ AKAR'DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Bedelli askerlikte başvuruların 3 Kasım'da sona erdiği hatırlatılarak, başvuru rakamına ilişkin soru üzerine Bakan Akar, şu karşılığı verdi: "Şu anda işlemlerini tamamlayan 633 bin 844 gencimiz, vatandaşımızın müracaatlarını tamamladılar, paralarını yatırdılar ve eğitim konusunda da planlamaya dahil edildiler. Bununla ilgili hem eğitim tarihleri hem de eğitim yapacakları yerlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu ayın sonunda, en geç aralık ayının başında bunlar tamamen açıklanacak. Önemli bir husus da müracaatlarını yaparak ödemelerini tamamlayan vatandaşlarımızın askerlik şubelerinde işlemlerinin yürütülmesine devam edilmektedir. Ona göre gençlerimizin ellerini çabuk tutuk işlemlerini yapmalarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yeni askerlik sistemine yönelik çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor.

SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

msb ASAL yükümlülüğü altına girecek askerleri belirlerken çeşitli meslek gruplarını göz önünde bulundurabiliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarla öğretmenlerin ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için öğretmen olan asker adaylarının belirli tarihlerde yükümlülüklerini yerine getirebilecekleri belirtilmişti. Uzun zaman sonra bedelli askerliğe talebin bu kadar yoğun olması ve rakamın yarım milyonu aşması nedeniyle sınıflandırma sürecinin uzadığı düşünülüyor. Yapılan başvuruların değerlendirilerek ASAL tarafından yakın zamanda askerlik yeri sonuç sorgulama işlemlerinin aktif hale getirilmesi bekleniyor. Hulusi Akar da yaptığı açıklamada Kasım sonu ve aralık başını işaret etmişti.

 

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS