Bedelli askerlik başvuru işlemleri: Askerlik tercihi MSB ASAL ile e-devlet’te!

Bedelli askerlik başvuru işlemleri: Askerlik tercihi MSB ASAL ile e-devlet’te! © AA

MSB bedelli askerlik başvuruları ile ilgili önemli açıklamayı geçtiğimiz günlerde yapmıştı. e-devlet üzerinden erişime açılan yeni işlemler arasında yer alan “askerlik hizmet tercih işlemleri” ile asker adayları bedelli ve 6 aylık askerlik seçeneklerinden birini tercih edebilecek. Peki, bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır ve ücretler hangi bankaya yatırılacak?

Bedelli askerlik, yeni askerlik sisteminin yasalaşarak Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından kalıcı hale gelmişti. Bedelli başvurularının ne zaman başlayacağı ve ücretin ne kadar olacağı ise adaylar tarafından beklenmeye başlanmıştı. MSB geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada başvurular için istenen ücreti ve başvuruları başlayacağı tarihi duyurmuştu.


Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre bedelli askerlik başvuruları 16 Temmuz 2019 Salı günü itibariyle başladı. Peki, bedelli başvurusu nasıl yapılacak?


BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURULARI E-DEVLET’TE!


Bedelli askerlik tercihinden yararlanmak isteyen kişiler e-Devlet’e TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak. Ardından arama kısmına Milli Savunma Bakanlığı yazarak MSB’nin tüm hizmetlerine ulaşabilecek.İlgili hizmetlerden “ASAL askerlik hizmet tercih işlemleri” sekmesine tıklayan kişiler ardından aşağıdaki sayfa ile karşılaşacak.Bu sayfa üzerinden “Bedelli askerlik yapma isteği” özelliğini seçen kişiler daha sonra paralarını yatırabilecekler.


BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ...


BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR?


Bedelli askerlik 2019 yılı bedeli 33.230 (otuzüçbinikiyüzotuz) TL’dir. Ödemeler; Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT Şubelerine veya mal müdürlüklerine yapılacak.

2019 yılı dövizle askerlik ücreti 5.442 (beşbindörtyüzkırkiki) Avro’dur.  


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS