Bedelli askerlik ödemeleri son tarih | Bedelli askerlik başvuru tarihleri

Bedelli askerlik ödemeleri son tarih | Bedelli askerlik başvuru tarihleri

Yeni askerlik sisteminin kabul edilmesiyle birlikte bedelli askerlikte kalıcı hale geldi. Bedelli askerlik düzenlemesinin kalıcı hale gelmesiyle birlikte düzenlemeden yararlanmak isteyen gençler başvuru tarihlerini ve ödemlerin son tarihini araştırmaya başladı. Peki, bedelli askerlik ödemeleri için son tarih ne zaman? İşte, 2019 bedelli askerlik ücreti ve başvuru tarihleri…

Bedelli askerlik düzenlemesinin sürekli hale gelmesiyle birlikte düzenlemeden yararlanmak isteyen gençler, bu yıl yani 2019’da bedelli askerlik ücretinin ne kadar olacağını araştırıyor. Merak edilen ücretle ilgili detaylar Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. Öte yandan yapılan açıklamayla birlikte bedelli askerlik başvuru ve son ödeme tarihleri de belli oldu. Ayrıca çokça sorulan “Bedelli askerlik kuraları ne zaman çekilecek?” sorusu da Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla cevabını buldu. İşte bedelli askerlik ile ilgili detaylar…


SON TARİH 31 AĞUSTOS


2019'da sevke tabi olup yoklaması bulunanlar 16 Temmuz-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında e-Devlet veya askerlik şubesinden bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er tercihlerini yapacak.


İki veya üç yıllık meslek yüksek okulu mezunu yoklama kaçaklarından yedek astsubay olmak isteyenler 31 Temmuz 2019'a kadar yoklamalarını yaptıracak. Yedek subay ve yedek astsubay olarak seçilmeyen yükümlüler, askerlik hizmetini erbaş/er olarak yerine getirecek.


Bedelli askerlik hizmeti kapsamında, bu hizmetten yararlanacak yükümlülerin başvuruları 16 Temmuz 2019'da alınmaya başlanacak, kura işlemi 2020 Ocak ayında yapılacak ve duyurulacak. Hak sahiplerinin bir aylık temel askerlik eğitimi için silahaltına sevkleri 2020 Mart ayından itibaren başlayacak.


SON ÖDEME TARİHİ


Kanun'un yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2019'da yoklama kaçağı, bakaya veya saklı durumda olanlar, ödemelerini 1 Kasım 2019'a kadar, diğer hak sahibi yükümlüler ise 31 Aralık 2019'a kadar yapacak.


BEDELLİ ASKERLİK 2019 ÜCRETİ


Bedelli askerlik 2019 yılı bedeli 33 bin 230 TL olacak. Ödemeler, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT şubelerine veya mal müdürlüklerine yapılacak.


2019 yılı dövizle askerlik ücreti 5 bin 442 Avro olacak. Mevcut uygulamaya devam edilecek.


Öte yandan idari para cezası alanlardan 26 Haziran 2019 itibarıyla askerlik hizmetini tamamlayanlar ile silahaltında bulunanların, 26 Aralık 2019'a kadar silahaltına alınacakların ödenmemiş cezaları tahsil edilmeyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS