Son Dakika

Bedelli askerlik sevk tarihleri ertelendi mi? MSB’den bilgilendirme geldi!

A A

19.03.2020 - 14:22 Son Güncelleme:

Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlik tarihleri ile ilgili oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Corona virüs tedbirleri kapsamında MSB de personel ve binalarda gerekli önlemleri almıştı. Bu önlemlerden biri de bedelli askerlik tarihleri oldu. Peki, 2020 bedelli askerlik tarihleri ne zaman açıklanacak?

Bedelli askerlik sevk tarihleri ertelendi mi? MSB’den bilgilendirme geldi!

Bedelli askerlik yerleri ve tarihleri için geri sayım sürerken Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde başta Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere tüm bakanlıklardan duyurular gelmiş ve alınacak tedbirler açıklanmıştı.

Bu kez MSB’den bedelli askerlik ve celp tarihleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. İşte Milli Savunma Bakanlığı’nın o açıklaması…

BEDELLİ ASKERLİK SEVK TARİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

"2020 yılında bedelli askerlik hizmeti yapacak yükümlülerin celp ve sevk işlemleri ileride belirlenecek bir tarihe kadar ertelenmiştir. Konuyla ilgili hususlar Milli Savunma Bakanlığınca duyurulacaktır. Yedek subay ve yedek astsubay aday adayları ile altı aylık hizmete tabi erbaş ve erlerin işlemleri mevcut plan çerçevesinde yürütülmeye devam edilecektir. Bu duyuru 7179 Sayılı Askeralma Kanunu'nun 27'nci maddesi gereğince yükümlülere tebliğ mahiyetindedir." İfadelerine yer verilen açıklamada tarihlerin ilerleyen günlerde açıklanacağı bilgisi paylaşılırken sevk tarihlerinin de ertelendiği belirtildi.