Bedelli askerlik ücreti ne kadar? Bedelli askerlik ücreti son ödeme tarihi

Bedelli askerlik ücreti ne kadar? Bedelli askerlik ücreti son ödeme tarihi
Yeni sisteme göre; bedelli askerlik yapacak kişi sayısı her yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı dikkate alınarak ilan edilecek. Bedelli askerlik yapanların ödeyeceği tutar her yıl ocak ayında 240.000 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu belirlenecek. 2019 yılı için de bu tutar 31 bin 343 lira olarak hesaplanıyor.

Bedelli askerlik ücreti ne kadar? Bedelli askerlik ücreti son ödeme tarihi ne zaman? Vatani görevini henüz yerine getirmemiş ve bedelli askerlik düzenlemesinden yararlanmak isteyen gençler bu soruların cevabını araştırıyor. Başvuru süreci sona erdi. Gözler ise son ödeme tarihinde… Peki, bedelli askerlik ücreti ne zaman ödenecek? İşte, merak edilen detaylar…

Askerlik yükümlülüğü bulunan ve bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler başvurularını 16 Temmuz – 31 Ağustos tarihinde yaptılar. Başvurular ise ücretlerin ödenmesiyle birlikte kesinleşecek. Peki, bedelli askerlik ücretleri ne zamana kadar yatırılacak? İşte, detaylar…


BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ SON ÖDEME TARİHİ


Kanun'un yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2019'da yoklama kaçağı, bakaya veya saklı durumda olanların, ödemelerini 1 Kasım 2019'a kadar yapmaları gerekiyor. Diğer hak sahibi yükümlüler ise 31 Aralık 2019'a kadar ödemelerini yapabilecekler.


Bedelli askerlik 2019 yılı bedeli 33.230 (otuz üç bin iki yüz otuz) TL’dir. Ödemeler; Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT Şubelerine veya mal müdürlüklerine yapılacak. 2019 yılı dövizle askerlik ücreti 5.442 (beş bin dört yüz kırk iki) Avro’dur.


Sayı 140 bini aşarsa kura 2020 yılının Ocak ayında yapılacak. Sayı 140 bini aşmazsa kura çekimine de gerek kalmayacak. Net rakam 31 Aralık sonrası netleşecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS