Bekçi alımı 2019 sonuçları açıklandı! Sağlık kontrolü başvuru merkezleri

Bekçi alımı 2019 sonuçları açıklandı! Sağlık kontrolü başvuru merkezleri

Bekçi alımı ile ilgili süreç hız kesmeden devam ediyor. Başvuru sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Başvuru sonucu olumlu gelen adaylar için ön sağlık kontrolü süreci başladı. Adaylar, Polis Akademisi’nin resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet şifreleri ile ön sağlık kontrolü merkezlerini öğrenecekler. Adaylar bu merkezlerde hem ön sağlık kontrollerini yaptıracak hem de sınava başvuruda bulunabilecekler. İşte detaylar…

Bekçi alımı başvuru sonuçları açıklandı. Adaylar, bekçi alımı 2019 ön başvuru sonuçlarına Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi internet sitesi üzerinden ulaşabilecekler. Sonuçların açıklanmasının ardından ön sağlık kontrolü süreci de başlamış oldu. Adaylar ön sağlık kontrolü merkezlerini POMEM internet sitesi üzerinden yayınlanan “Sınav giriş belgesi” sayfası üzerinden görebilecekler. Bununla birlikte adayların yazılı sınava başvuru için getirmesi gereken gerekli evraklar da bu merkezlerde teslim alınacak ve adaylar yazılı sınava resmi başvurularını bu merkezlerde yapacaklar. Peki, bekçi alımı ön sağlık kontrolü sonuçları ne zaman açıklanacak? Bekçilik yazılı sınavı ne zaman yapılacak? İşte, merak edilen sorularla ilgili detaylar…


ÖN SAĞLIK KONTROLÜ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Ön sağlık kontrolü sürecinin başlamasıyla birlikte adaylar bekçi alımı “Ön sağlık kontrolü sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Hemen belirtelim ki ön sağlık kontrolü sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz bilinmiyor. Konu ile EGM’den yapılan açıklama şöyle:


2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.


İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.


Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.


SINAV BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER


EGM’nin internet sitesi üzerinden sağlık kontrolü merkezlerini ve tarihlerini öğrenen adaylar, burada yaptıkları ön başvurunun ardından istenen şu evraklarla asıl başvurularını yapacaklar.


İşte istenen evraklar:


1 - Sınav giriş belgesi,


2 - Sınav başvuru dilekçesi, (Sınav giriş yerleri ekranındaki linkten indirilerek aday tarafından doldurulacaktır.)


3 - T.C. kimlik numarasını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport)


4 - Diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (Yurtdışından mezun olanlar için ilgili kurumda alınan denklik belgesi)


5 - Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge, (Nüfus Müdürlüklerinden alınan onaylı belge)


6 - Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,


7 - Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları,8 - Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği


9 - Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,


10 - Askerlik terhis belgesi aslı ve fotokopisi,


11 - Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için yaş düzeltme belgesi (onaylı)


12 - Sağlık Bilgi Formu istenecektir. (Adaylar, Sağlık Bilgi Formu ile birlikte varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık kurulu raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlikten muafiyet raporu, herhangi bir öğrenci adaylığından veya personel alımı adaylığından sağlık nedeniyle elenmesine neden olan raporları ile sağlık özgeçmişini tanımlayan bütün bilgi, belge ve raporları Ön Sağlık Kontrolü Komisyonuna sunmak zorundadır.) (Sınav giriş ekranındaki linkten indirilerek aday tarafından doldurulacaktır.)


2019 BEKÇİLİK BOY ve KİLO ŞARTLARI


Bekçilik sağlık kontrolüne gidecek adaylar heyecan içerisinde bekçilik boy ve kilo şartlarını araştırıyor. İşte, EGM tarafından belirlenen şartlar:


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,


En az lise veya dengi okul mezunu olmak,


En az 167 cm boyunda olmak,


Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.


Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,


Askerlik ödevini bitirmiş olmak


BEKÇİLİK YAZILI SINAVI ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYIN


Bekçilik sınavı öncesi adaylar yolun yarısına geldi. Sağlık kontrolü merkezleri açıklandı. Sınava girecek adaylar belli oldu ve başvuru sistemi açıldı. Sınav sürecinin tamamlanması için gün sayan adaylar, bekçilik sınavı çıkmış sorular sayfasını

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS